Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Legendární skupina Nezmaři zazáří v Šumperku

23. října 2018 - 08:06

Zpět na seznam článků

Zazní písníčky od jejich počátků až po současnost

Ve čtvrtek 1. listopadu se od sedmi večer v šumperském domě kultury uskuteční výroční koncert legendární skupiny Nezmaři. Letos totiž slaví již čtyřicet let existence v hudebních vodách folku a country. Během vystoupení zazní písničky od jejich počátků až po současnost - například Ráno bylo stejný, Bodláky ve vlasech, Musíš jít dál, Písek a Růže. Díky speciální videoprojekci publikum uvidí i spoustu jedinečných fotografií spojených s historií skupiny.

Ta byla založena počátkem roku 1978 čtyřmi „otci zakladateli“ Pavlem Zajícem, Zdeňkem Hejkrlíkem, Zdeňkem Svobodou a Lubošem Hrdličkou, původně jako scénická kapela Divadla dramatických textů, působícím pod ochrannými křídly Jihočeského divadla. Krátce na to se ale Nezmaři osamostatnili a postupem času se stali jednou z funkčně nejstarších kapel české folkové scény. Po řadě nejrůznějších personálních změn se nakonec v posledních patnácti letech ustálila podoba skupiny na pánském triu Pavel Zajíc, Antonín Hlaváč (kytary), Pavel Drengubák (kontrabas) a zpěvačce i hráčce na klávesy Šárce Benetkové.

Nezmaři zdroj foto: DK Šumperk

Skupina je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně, ale i světová folková klasika. Za léta aktivního koncertování posbírali všechna ocenění, která se v daném žánru udělují. Kromě plzeňských Port jsou také držiteli dvou Zlatých klíčů. Tato prestižní cena se uděluje pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk & Country. „Návštěvníci uslyší nové skladby, ale i známé nezmarovské písničky. Program koncertu proto nabídne celistvý vhled do hudební historie této oblíbené stálice české hudební scény,“ uvedla produkční domu kultury Michaela Horáková.

Unikátní slavnostní koncert folkových Nezmarů začíná ve čtvrtek 1. listopadu od devatenácti hodin ve velkém sále domu kultury. Vstupenky na sezení lze zakoupit v předprodeji za 200 korun, v den akce podraží o padesát korun.

Rezervace vstupenek ZDE

Autor: red.,dk - M. Horáková

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.