Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 07. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě „Vzhůru pomoci“ dvě nemocné děti

07.03.2021 - Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě...

Počasí

07.03.2021 - Neděle

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

08.03.2021 - Pondělí

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Lékař Martin Polach: „Do Nemocnice Šumperk budu mohutně investovat“

21. září 2015 - 22:00

Zpět na seznam článků

Nový majitel ocenil hlavně obrovské nasazení zaměstnanců od převzetí zařízení

Lékař Martin Polach: „Do Nemocnice Šumperk budu mohutně investovat“

MUDr. Martin Polach,MBA. - nový majitel Nemocnice Šumperk foto: sumpersko.net

Největší okresní zdravotnické zařízení změnilo na jaře letošního roku majitele. Nemocnice Šumperk se oddělila od zdravotnické skupiny AGEL. Novým majitelem se stal lékař Martin Polach, který své plány s nemocnicí oficiálně představil na tiskové konferenci i na jednání městského parlamentu koncem minulého týdne.

centrální příjem zdroj foto: Nemocnice Šumperk

Do nemocnice v centru města plánuje mohutně investovat své vlastní finanční prostředky. „Změna vlastníka se pojila s mnoha úkony, které byly procesně velmi náročné. Nemocnice musela během velmi krátké doby přejít na jiný informační systém. Musela změnit svůj název, dodavatele zdravotnického materiálu, web nebo třeba i logo a s ním spojena všechna označení. Od října také převezme provoz lékárny. Myslím, že to nejnáročnější období máme za sebou a zvládli jsme ho velmi dobře. Hlavně díky obrovskému nasazení zdejších zaměstnanců, kterým bych chtěl touto cestou poděkovat,“ řekl majitel Nemocnice Šumperk lékař Martin Polach, který zdůraznil, že v žádném případě neplánuje jakkoliv omezovat zdravotní péči.

tisková konference Nemocnice Šumperk - MUDr. Martin Polach, MUDr. Radan Volnohradský foto: sumpersko.net

Zaměstnanci a pacienti, mohou podle vyjádření vlastníka nemocnice, počítat s mohutnými investicemi, které jen v letošním roce mají dosáhnout 50 milionů. Ještě letos by rád začal Polach budovat nový pavilon magnetické rezonance, jehož součástí bude také nové mamologické pracoviště.

Pavilon bude navazovat na vnitřní koridor, tak aby pacienti podstupovali všechna důležitá vyšetření pod jednou střechou.

místo kde bude stát nové pracoviště magnetické rezonance foto: Nemocnice Šumperk

Do konce roku bude v nemocnici vybudován také nový superaseptický operační sál pro ortopedické a traumatologické operace.

Právě zdejší ortopedická péče je podle něj na špičkové úrovni (informovali jsme ZDE) a je vyhledávána nejen pacienty z Olomouckého kraje, ale i mimo něj. „Važme si toho, co máme a můžeme být opravdu velmi rádi, že nemocnice se dočká takových investic. Budování nového zdravotnického zařízení je dnes velmi složité,“ hodnotí ředitel nemocnice Radan Volnohradský.

MUDr. Radan Volnohradský - ředitel nemocnice foto: sumpersko.net

V následujících letech se nemocnice bude měnit i pohledem zvenčí. V plánu je i stavba nové vstupní haly, která by navazovala na centrální příjem. Na jednom místě a pod jednou střechou by zde pacienti našli všechny doprovodné služby, lékárnu, výdejnu zdravotnických potřeb až po kantýnu s občerstvením. „Už jsme v této věci oslovili architektonické studio, které vypracovalo velmi zdařilý návrh,“ uvedl vlastních Martin Polach.

vizualizace - nový hlavní vstup do nemocnice zdroj: Architektonická kancelář manželů Petrovových

Šumperští zastupitelé bedlivě sledují dění v nemocnici zařízení a s novým vlastníkem proběhla řada pracovních schůzek. Během nich vznikla také diskuze nad dalším možným rozvojem nemocničního areálu zejména ohledně nevyužitých budov a pozemků, které jsou právě v majetku města.

Zde by podle výsledů z jednání mělo vzniknout zázemí, které by částečně krylo také regionální problém stárnutí populace a s tím související vznik tolik potřebné následné a ošetřovatelské péče.

Opět se na jednání dostala myšlenka, zda pro tyto účely nebylo vhodné využít budovy a pozemky, které jsou v nemocničním areálu v majetku města, a jsou v současné chvíli nevyužité. „Rád bych upozornil na fakt, že Nemocnice Šumperk je tu v prvé řadě od toho, aby pacientům poskytovala nezbytnou akutní péči, a do tohoto typu péče plánuji také investovat. Vznik nového potenciálního zařízení zaměřeného na péči o seniory je věc druhá, a zde bude opravdu záležet hlavně na postoji města a na tom, zda se na vybudování tohoto typu zařízení vůbec najdou finanční prostředky – například s využitím evropských fondů,“ uvedl Martin Polach. 

vizualizace - nový hlavní vstup do nemocnice zdroj: Architektonická kancelář manželů Petrovových

Nemocnice Šumperk poskytuje zdravotní péči ve spádové oblasti dvou set tisíc lidí. Její lékaři ročně provedou tři tisíce sedm set operací. Zdravotnické zařízení každoročně hospitalizuje přes dvacet tisíc pacientů a ve svých ambulancích ošetří téměř sedmdesát pět tisíc lidí.

Autor: red., a.č., h.š., foto: sumpersko.net

Fotogalerie

MUDr. Martin Polach,MBA. - nový majitel Nemocnice Šumperk     foto: sumpersko.net
tisková konference Nemocnice Šumperk - foto: sumpersko.net
tisková konference Nemocnice Šumperk - starosta města Mgr. Zdeněk Brož - foto: sumpersko.net
tisková konference Nemocnice Šumperk - foto: sumpersko.net
tisková konference Nemocnice Šumperk - foto: sumpersko.nettisková konference Nemocnice Šumperk - foto: sumpersko.net
tisková konference Nemocnice Šumperk - foto: sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.