Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 23. července 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Oprava dálnice D1 v Olomouckém kraji

22.07.2025 - Oprava dálnice D1 v Olomouckém kraji - Proběhne ještě...

Počasí

23.07.2025 - Středa

Teplota: 25 / 15 - PoloJasno

24.07.2025 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 14 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Lékárenská pohotovostní služba ve svátcích bude zajištěna

08. března 2017 - 19:50

Zpět na seznam článků

Olomoucký kraj to přijde na 140 tisíc korun

Lékárenská pohotovostní služba ve svátcích bude zajištěna

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Hejtmanství se rozhodlo ve spolupráci s Českou lékárnickou komorou v uvedené dny: 1. leden, Velikonoční pondělí, 8. květen, 28. září, 28. říjen, 25. a 26. prosinec zajistit otevření lékárenské pohotovostní služby v každém okrese na území našeho kraje.

Otevření lékáren v uvedené dny přijde kraj na 140 tisíc korun. „Rozšířenou pracovní dobu a provoz o státních svátcích až donedávna zajišťovaly lékárny ve velkých obchodních centrech. Novela zákona o prodejní době v obchodech však způsobila, že o těchto svátcích zůstávají nákupní centra zavřená, a to včetně lékáren, přestože se na ně novela nevztahuje. Museli jsme tedy přijít s řešením,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

Ve svátečních dnech bude tedy v každém okrese otevřena vždy jedna lékárna, a to po dobu čtyř hodin, od 9.00 do 13.00 hod. „Lékárnám, které se přihlásí k poskytování lékárenské pohotovostní služby o svátcích, poskytne Olomoucký kraj příspěvek ve výši čtyři tisíce korun na pokrytí nezbytných výdajů,“ sdělila tisková mluvčí Kamila Navrátilová.

Informace o otevírací době lékáren o svátcích najdou obyvatelé také na webových stránkách kraje, v měsíčníku Olomoucký kraj, na internetových stránkách obcí s rozšířenou působností nebo v nemocnicích poskytujících lékařskou pohotovostní službu.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

ilustrační snímek                      zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mohelnice

Mohelnice

Fotek: 27
Přidáno: 09.07.2025

IZS v akci

IZS v akci

Fotek: 123
Přidáno: 24.06.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.