Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 14. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v kraji se zaměřila na bezpečné poutání ve vozidle

13.08.2020 - Policie v kraji se zaměřila na bezpečné poutání ve...

Počasí

14.08.2020 - Pátek

Teplota: 29 / 18 - Bouřky

15.08.2020 - Sobota

Teplota: 23 / 18 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Lenny na"7apůlce" v Zábřehu zahájí festivalovou sezonu

14. června 2015 - 10:39

Zpět na seznam článků

„Hudba je neoddělitelná součást mého života,“ říká sympatická zpěvačka

Poslední předprázdninový týden se stane zábřežský plavecký areál místem, kde potkáte atraktivní hvězdy českého hudebního nebe. V sobotu 27. Června se uskuteční již jedenáctý hudební a oblíbený multižánrový festival. O programu jsme psali ZDE.

Písničkářka, klavíristka a skladatelka Lenny, která je také držitelkou ceny Anděl roku, patří mezi právě mezi ty hudební ikony, které vystoupí na festivalu 7apůl.

Šla jste od malička za tím, že chcete být zpěvačkou, nebo jste měla ještě jiné sny a plány?

Lenny: Ráda říkám, že jsem měla i jiné zájmy. Zajímaly mě dějiny a zeměpis a byla jsem speciálně vysazena na dinosaury. Nedávno jsem ale sledovala videa z mého dětství a nedělám skoro nic jiného, než že zpívám, tancuji nebo hraji na nějaký nástroj. Takže to asi opravdu bylo nevyhnutelné.

Jaké bylo vaše první sólové vystoupení? Jak se vám to líbilo?

Lenny: Na sólová vystoupení si ještě pořád zvykám. Je to ale skvělý pocit – vědomí toho, že si přímo na vás lidé koupili lístky a ještě třeba po skončení koncertu stojí frontu, aby si s Vámi podali ruku. Mam velké štěstí, že tohle můžu zažívat už tak krátce po zahájení sólové kariéry.

Když mluvíte, nemáte takový chraplák, jako když zpíváte. Kde se ve vás při zpěvu bere taková barva hlasu?

Lenny: Vlastně jsem si to nikdy takhle neuvědomovala. Až když to začali říkat lidé kolem, tak mě napadlo, že na tom něco asi bude. Takový Joe Cocker to měl podobně.

Lenny zdroj foto: z.k.

Láska k hudbě má ve vašem případě jasné kořeny, když jste dcerou Lenky Filipové. Myslíte ale, že byste k ní zahořela, i kdybyste vyrůstala v nemuzikantské rodině?

Lenny: To si popravdě vůbec nedokáži představit. Hudba je tak neoddělitelná součást mého života a vlastně i byla a nesporně bude…opravdu nevím. Jsem každopádně vděčna za to, jak to je.

O čem jsou vaše písničky? Nestydíte se v nich svěřovat celému světu se svými pocity?

Lenny: Jsou především o zážitcích, zkušenostech a lásce, jak z pohledu osobního, tak pozorovatelského. Čím více věcí píšu, například zrovna teď texty na desku, tím víc se učím z toho všeho čerpat a přetvářet tyhle věci na papír.

Vybrala jste si třeba i z toho důvodu zpívání v angličtině? Že se za cizí jazyk tak trochu schováte?

Lenny: Vůbec ne. Naopak, skládám písničky, protože mám co říct, a je skvěly pocit, když se s Vašimi texty a melodiemi publikum ztotožní. Jde spíš o to, že angličtina je mi hudebně daleko bližší. Vyrůstala jsem na blues a rocku, na zahraničních interpretech i hudebnímu cítění.

V sobotu 27. června vás čeká "7apůlka" v Zábřeze, na co se mohou návštěvníci festivalu těšit?

Lenny: Tímto bych všechny moc ráda na koncert srdečně pozvala. Budu vystupovat se svou kapelou a budeme mít společně čerstvě nastudovaný nový materiál. Stejně tak to bude jedno z vystoupení, kde zahájíme svou letní festivalovou sezonu, takže budeme mít energie na rozdávání, slibuju!

Autor: red., Z. David

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.