Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 23. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v sobotu ráno 2,99 promile

22.02.2020 - Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v...

Počasí

23.02.2020 - Neděle

Teplota: 9 / 7 - obcasny-Déšť

24.02.2020 - Pondělí

Teplota: 5 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Lepek v potravině „bez lepku“! Varování spotřebitelům

10. října 2013 - 10:58

Zpět na seznam článků

Na trhu je potravina, která škodí zdraví

Lepek v potravině „bez lepku“! Varování spotřebitelům

Amaranth KROUŽKY jogurtové zdroj foto:SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce upozorňuje spotřebitele na zjištění potraviny s označením „bez lepku“, ve které množství uvedeného alergenu patnáctinásobně překračuje maximální povolený limit pro potraviny určené osobám s nesnášenlivostí lepku.

V potravině Amaranth KROUŽKY jogurtové v balení 100 g, označené datem minimální trvanlivosti do 06. 03. 2014, výrobce:Amaranth life, Brněnská 158, Židlochovice. Laboratorní analýza prokázala přítomnost lepku v množství 294 mg/kg.Amaranth KROUŽKY jogurtové

Podle evropského nařízení o složení a označování potravin pro osoby s nesnášenlivostí lepku nesmí potravina označená výrazem „bez lepku“ obsahovat více než 20 mg/kg této látky. „Vzhledem k uvedeným skutečnostem se podle platné legislativy jedná o potravinu škodlivou pro zdraví a inspekce neprodleně nařídila její stažení z tržní sítě,“ uvedl tiskový mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

Závadnou šarži výrobce dodal v množství sto osmdesát kusů do maloobchodních provozoven v ČR včetně prodejen se zaměřením na potraviny pro alergiky. „Doporučujeme všem spotřebitelům s intolerancí na lepek, aby uvedenou potravinu nekonzumovali,“ dodal mluvčí Pavel Kopřiva.

Autor: red.,P.Kopřiva

Fotogalerie

 Amaranth KROUŽKY jogurtové      zdroj foto:SZPI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.