Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 03. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Padělky za téměř 152 milionů korun v České republice

03.07.2020 - Padělky za téměř 152 milionů korun v České republice...

Počasí

03.07.2020 - Pátek

Teplota: 22 / 16 - obcasny-Déšť

04.07.2020 - Sobota

Teplota: 24 / 11 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Letní čas se dotkne jedenácti spojů nočních vlaků Českých drah

25. března 2015 - 23:45

Zpět na seznam článků

Začíná již tuto neděli

Letní čas se dotkne jedenácti spojů nočních vlaků Českých drah

ilustrační snímek zdroj: ČD

V noci ze soboty 28. na neděli 29. března se posunou hodinové ručičky o hodinu dopředu. Jedenáct dálkových vlaků Českých drah, které budou tou dobou na cestě, se úderem druhé hodiny ranní kvůli chybějícím 60 minutám „zpozdí“.

České dráhy se toto „zpoždění“ budou snažit snížit například zkrácením pobytů ve stanicích, zůstanou ale zachovány přechody lůžkových a lehátkových vozů mezi jednotlivými nočními spoji. „Cestující, kteří pojedou vlakem po změně času, by měli počítat s tím, že noční dálkové vlaky pojedou se zpožděním až 60 minut,“ upozorňuje tiskový mluvčí Českých Drah, Petr Pošta. Regionálních vlaků se změna nedotkne, protože vyjíždějí na tratě až po 4. hodině ráno, tedy již podle letního času.

ilustrační snímek zdroj: ČD

Změna času znamená pro České dráhy zavedení relativně složitých opatření pro oběhy vozů, lokomotiv a personálu. Jejich cílem je zamezit následnému zpožďování dalších vlaků v denní době. Aby se z těchto nočních vlaků nepřenášela zpoždění na ostatní denní spoje, ranní přípoje vesměs nebudou na tyto zpožděné vlaky čekat.

Přehled vlaků, které budou kvůli přechodu ze středoevropského času na středoevropský letní čas na území ČR opožděny:

R 403 Silesia Bohumín – Kraków odjede ze stanice Bohumín se zpožděním cca 30 – 60 minut, vlak čeká na přímé vozy od vlaků R 406 z Vídně a EN 445 z Prahy.

R 406 Chopin Wien – Warszawa pojede v úseku Bohumín – Warszawa se zpožděním cca 60 minut, v Bohumíně budou zachovány přechody přímých vozů na rychlík R 403 do Krakova.

R 407 Chopin Warszawa – Wien pojede v úseku Bohumín – Wien se zpožděním cca 60 minut, ve stanici Bohumín bude zajištěn přechod přímých vozů na rychlík R 442 do Prahy, ve stanici Břeclav bude dodržen přechod přímých vozů na EN 477 do Budapešti.

R 442 Bohemia Humenné – Praha pojede v úseku Čadca – Praha hl.n. se zpožděním cca 60 minut.

R 443 Bohemia Praha – Humenné pojede v úseku Ostrava-Svinov – Humenné se zpožděním cca 60 minut, v Bohumíně budou dodržen přechod přímých vozů na R 406 do Varšavy.

EN 444 Slovakia Košice – Praha pojede v úseku Bohumín – Praha hl.n. se zpožděním cca 60 minut, lůžkový vůz č. 360 pojede ve vlaku EN 444 až do Prahy hl.n., kde bude přeřazen na rychlík R 612 do Chebu.

EN 445 Slovakia Praha – Košice pojede v úseku Bohumín – Košice se zpožděním cca 60 minut, v Bohumíně bude zajištěn přechod přímých vozů na R 403 do Krakova.

EN 457 Phoenix Oberhausen – Praha pojede v úseku Berlin Hbf – Dresden se zpožděním cca 60 minut, v úseku Dresden – Praha očekáváme zpoždění cca 45 – 50 minut.

EN 459 Canopus Zürich – Praha pojede v úseku Erfurt – Praha hl.n. se zpožděním cca 60 minut.

EN 476 Metropol Budapest – Praha – Berlin se vlivem změny času opozdí v úseku Pardubice hl.n. – Berlin Hbf. Předpokládané zpoždění odjezdu vlaku z Pardubic hl.n. bude cca 60 minut, v úseku Praha hl.n. – Berlin Hbf pojede vlak se zpožděním cca 45 – 50 minut. V Pardubicích bude dodržen přechod přímých vozů na rychlík R 878 do Prahy.

EN 477 Metropol Berlin – Praha – Budapest pojede v úseku Brno hl.n. – Břeclav se zpožděním cca 60 minut, v úseku Břeclav – Budapešť očekáváme zpoždění cca 45 – 50 minut. V Břeclavi bude zajištěn přechod přímých vozů na vlak R 407 do Vídně.

Tři další noční vlaky, které vyjíždějí z ČR nebo tudy projíždějí, se vlivem změny času opozdí za hranicemi ČR.

ilustrační snímek zdroj: ČD

Půjde o vlaky EN 456 Phoenix s přímými vozy z Prahy do německého Oberhausenu a švýcarského Curychu (v okamžiku změny času budou v Německu), dále rychlík EN 405 Vltava Praha – Moskva (při změně času bude v Polsku) a noční vlak R 408 Nice – Břeclav – Bohumín – Moskva (během změny času bude v Itálii, v českém úseku mezi Břeclaví a Bohumínem pojede se zpožděním 30 – 60 minut). „V neděli 29. března doporučujeme všem cestujícím, aby si před plánovanou cestou zkontrolovali, zda jejich hodinky ukazují správný, letní čas. Předejdou tak případným komplikacím na svých cestách,“ dodává mluvčí Petr Pošta.

Autor: red.,P. Pošta

Fotogalerie

ilustrační snímek                zdroj: ČD

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.