Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 23. září 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zubní pohotovost ve FN Olomouc se na dva týdny přestěhuje

23.09.2019 - Zubní pohotovost ve FN Olomouc se na dva týdny...

Počasí

23.09.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 11 - Zataženo

24.09.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Letní novinka na jesenickém náměstí

26. července 2013 - 13:12

Zpět na seznam článků

Srpnové filmové čtvrtky v centru města

Letní novinka na jesenickém náměstí

Jesenické filmové léto

V letošním roce se v Jeseníku pravou letní pohodu rozhodli zpestřit o atraktivní promítání pod širým nebem. Občané a návštěvníci města tak budou mít možnost po dobu čtyř srpnových čtvrtků vyrazit na Masarykovo náměstí a po setmění sledovat filmovou projekci. A poslední horké červencové dny naznačují, že by to mohl být neobyčejný zážitek pouze za svitu měsíce a hvězd.

Na realizaci se Jeseničtí dohodli s Biografem Láska, který křižuje celý region, aby nabídl zejména menším městům promítání v letních měsících. „V letošním roce totiž definitivně končí distribuce filmů na filmových páskách 35 mm a mnoho menších kin si nebude moci z finančních důvodů dovolit digitalizaci,“ doplňuje Jiří Juráš z Městských kulturních zařízení Jeseník.

A na jaké tituly promítané na plátně desetkrát pět metrů v nafukovacím rámu se všichni příchozí mohou těšit? První srpnový den bude projekce odstartována vskutku tématicky, příběhem jesenického nádražáka Aloise Nebela z dílny Petra Luňáka. O týden později se bude před jesenickou radnicí rozvíjet kriminální drama Davida Ondříčka Ve stínu, které posbíralo devět Českých lvů. Třetí srpnový čtvrtek bude patřit sportovní komedii Jana Prušinovského Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka. Letní kino na jesenickém náměstí 22. srpna uzavře úspěšná polská komedie Testosteron.

Všechny projekce začínají na Masarykově náměstí vždy ve 20 hodin a vstup je volný. „Před každým filmem se pokusíme připravit pětiminutový dokument o naší práci s Domem Kultury v Nise. Celé promítání totiž spadá do našeho letošního projektu Otevřenými dveřmi k česko-polské kultuře,“ uzavírá Juráš a těší se na filmem žijící náměstí.

 

Autor: red.,V.Janků

Fotogalerie

Jesenické filmové léto
Jesenické filmové léto

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Medový den 2019

Medový den 2019

Fotek: 44
Přidáno: 22.09.2019

VESELENÍ v Šumperku

VESELENÍ v Šumperku

Fotek: 79
Přidáno: 21.09.2019

Netradiční odpoledne v Muzeu silnic

Netradiční odpoledne v Muzeu silnic

Fotek: 71
Přidáno: 21.09.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.