Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 07. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Starosta a první místostarostka navštívili šumperský hokejový klub

06.12.2019 - Starosta a první místostarostka navštívili šumperský...

Počasí

07.12.2019 - Sobota

Teplota: 1 / -2 - Sníh

08.12.2019 - Neděle

Teplota: 5 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Letní soutěž zvýšila návštěvnost Dlouhých strání

01. srpna 2019 - 05:54

Zpět na seznam článků

Nadšení Čechů pro technickou turistiku se nezmenšuje

Letní soutěž zvýšila návštěvnost Dlouhých strání

Horní nádrž elektrárny za úsvitu zdroj foto:: V. Sobol

Cestovatelská soutěž Léto s krajinou, při níž lidé navštěvují energeticky nebo architektonicky zajímavé vodní elektrárny, zvýšila počet návštěvníků vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně. Jen v červnu, kdy soutěž začala, vzrostl počet návštěvníků elektrárny a horní nádrže téměř na jedenáct a půl tisíce lidí.

Soutěž probíhá až do konce srpna – její podstatou je navštívit minimálně tři z dvanácti vybraných vodních elektráren provozovaných energetickou skupinou v České republice, získat razítko či opsat kód a odeslat herní kartu.

Letní soutěž - karta zdroj: V. Sobol

Kromě Dlouhých strání se lidé mohou vypravit například na starodávnou Čeňkovu Pilu na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě nebo na bývalou přečerpávací a nyní klasickou vodní elektrárnu Pastviny na stejnojmenné přehradě.  „Nadšení Čechů pro technickou turistiku se ani letos nijak nezmenšuje. Na naše informační centra za první pololetí letošního roku dorazilo téměř devadesát tisíc návštěvníků. Hlavní část sezóny z pohledu Infocenter je navíc v plném proudu až nyní – většina lokalit totiž zaznamenává vrchol návštěvnosti právě o letních prázdninách,“ říká Kateřina Bartůšková, vedoucí informačních center ČEZ, která upřesnila: „Za celý loňský rok se počítadlo návštěvnosti našich Infocenter a provozů zastavilo na historicky nejvyšší hodnotě 235 254 lidí, čímž se elektrárny vyrovnávají některým nejnavštěvovanějším českým hradům a zámkům.“

Autor: red.V. Sobol, zdroj foto: V. Sobol

Fotogalerie

Horní nádrž elektrárny za úsvitu    zdroj foto:: V. Sobol

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.