Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Policejní honička v Litovli

25.02.2021 - VIDEO. Policejní honička v Litovli - Zdrogovaný řidič...

Počasí

25.02.2021 - Čtvrtek

Teplota: 12 / 4 - Jasno

26.02.2021 - Pátek

Teplota: 12 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Letošní Štědrý den byl pro záchranáře náročnější, než minulé roky

25. prosince 2014 - 02:17

Zpět na seznam článků

Bezmála dvě desítky výjezdů

Profesionální a dobrovolní hasiči s ohlédnutím do posledních let mají za sebou náročný Štědrý den. Během dne vyjížděly jednotky hasičů celkově ke dvěma desítkám událostí.

Hasiči v průběhu dne zasahovali u několika technických pomocí spojených s otvírání bytů, zde hrozilo riziko vzniku požáru u zapomenutých potravin na plotnách. Dále pomoci zdravotnické záchranné služby s transporty zraněných osob a také u několika požárů. „Ve výčtu těchto typů událostí u několika menších požárů stromů či svícnů na hřbitově až po větší události, při kterých došlo k požárům komínů a z těch vážnějších ve dvou případech u dopravní nehody s následným požárem, bohužel i při nejsmutnější událostí dne v podobě požáru bytu v rodinném domku s vážným zraněním osoby,“ uvedl tiskový mluvčí HS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Citov - požár v bytové jednotce

Dvě jednotky hasičů zasahovaly krátce před šestnáctkou hodinou středy 24. prosince u vážné dopravní nehody dvou vozidel s následným požárem jednoho z vozidel. „V době ohlášení se ve vozidla pohlcujícím plameny stále nacházela jedna ze zraněných osob,“ upřesnil mluvčí. Na místo operační středisko vyslalo jednotku profesionálních hasičů stanice Šternberk za posílení dobrovolnými hasiči Bohuňovice. „V době příjezdu hasičů byly dvě zraněné osoby v péči lékařské pomoci zdravotnické záchranné služby a ve vozidlech se nikdo další nenacházel,“ informoval tiskový mluvčí.

Devět minut po jednadvacáté hodině přijala linka tísňové pomoci informaci od operačního střediska zdravotnické záchranné služby žádost o likvidaci požáru v bytové jednotce s osobou uvnitř. K zahoření vybavení  došlo v jedné z místnosti v rodinném domku v obci Citov na Přerovsku. „Jedna osoba se nadýchala nebezpečných zplodin hoření, na místě byla provedena nutná prvotní ošetření a poté pokračoval transport k následné péči do nemocnice v Hranicích,“ uvedl mluvčí Zdeněk Hošák.

Citov - požár v bytové jednotce

Uvnitř bytové jednotky došlo k zahoření pohovky, sedačky a dalších věcí v místnosti. „Požár se nijak významně v rodinném domku nerozšířil, nicméně zakouření zcela poškodilo přízemí budovy,“ dodal Hošák. Na místo dorazil vyšetřovatel a provedl ohledání. „Dle získaných poznatků lze předběžně hovořit o vzniku požáru po nedbalostní manipulaci s otevřeným ohněm, výše škody nebyla doposud přesně stanovena, lze hovořit o částce ve statisících,“ informoval mluvčí.

„V hodnocení výjezdů z předchozími roky, kdy statistiky zaznamenaly v celku poklidný Štědrý večer, lze hovořit o náročnějším svátečním dnu v roce 2014,“ uzavírá Zdeněk Hošák.

Autor: red.,Z.Hošák, zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.