Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 15. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

15.04.2024 - Pondělí

Teplota: 15 / 11 - obcasny-Déšť

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Letošní finále Blues Aperitivu

29. března 2022 - 15:16

Zpět na seznam článků

Rozdělili si mezi sebe Češi, Maďaři a Poláci

Letošní finále Blues Aperitivu

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Zástupci tří sousedících středoevropských „bluesových velmocí“ si mezi sebe rozdělili posty ve finále 23. ročníku vyhledávací soutěže Blues Aperitiv pořádané tradičně pod křídly mezinárodního hudebního festivalu Blues Alive v Šumperku. Do finále, které se letos uskuteční 23. dubna, vybrala mezinárodní porota z pětadvaceti přihlášených skupin a jednotlivců sedm postupujících.

Na pódiu šumperského Domu kultury, kde si pod hlavičkou Blues Alive letos na podzim už pošestadvacáté bude předávat štafetu jedna světová bluesová hvězda za druhou, dostanou šanci si před publikem a mezinárodní porotou zahrát české skupiny Dazed and Confused,  Steven's a Tomáš Průša Band, polské kapely Black Pin, Duch Delta a Amiya a zástupce maďarské bluesové scény Teddy Harpo. Finalisté dostanou k dispozici profesionální festivalovou techniku a další nezbytnosti srovnatelné se zajištěním vystoupení světových hvězd. Jejich úkolem bude zaujmout porotu, ale i diváky.

Dvě vítězné kapely si zahrají v rámci letošního 26. ročníku mezinárodního festivalu, který proběhne ve dnech 17. - 19. listopadu. Skupina, nejúspěšnější u publika, získá speciální Cenu diváků.

Také další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu nebo další zástupce odborné veřejnosti, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách festivalu, jiných českých festivalech či na přehlídkách v Polsku. „V první řadě musím poděkovat všem hudebníkům, kteří se do základního kola Blues Aperitivu přihlásili. Přihlášek se sešlo pětadvacet, což je sice o osm méně než vloni, ale vezmeme-li v úvahu všechny okolnosti, tedy hudbě nepříliš nakloněné podmínky posledních dvou covidových roků, válku na Ukrajině a navíc i fakt, že jsme letos navrátili datum konání Aperitivu do jeho původního jarního termínu a kapely tedy měly na přípravu de facto jen půl roku, považujeme toto číslo za velmi vysoké a základní kolo za úspěšné,“ říká předseda mezinárodní poroty Blues Aperitivu a dramaturg festivalu Blues Alive Ondřej Bezr. A dodává: „Tradicí prvního kola je každoročně široký stylový i věkový rozptyl. Mezi letošními přihlášenými překvapilo relativně velké množství sólistů-bluesových písničkářů, ale i hudebníků, kteří základy žánru hodně přesahují, aniž by přitom ztratili kontakt s bluesovou podstatou. Velkou radost jsem také měl z účasti věkově zjevně velmi mladých kapel, které jsou důkazem, že bluesová nebo z blues vyrůstající muzika oslovuje další generaci hudebníků.

Autor: red., M. Horáková

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv
pozvánka             zdroj: BA

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.