Středa 18. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové příměstské tábory v Šumperku

18.05.2022 - Nové příměstské tábory v Šumperku - Dům kultury...

Počasí

18.05.2022 - Středa

Teplota: 18 / 6 - SkoroJasno

19.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 5 - Jasno

LiStOVáNí v Šumperku se zaměří na aktuální ženská témata

12. května 2022 - 12:43

Zpět na seznam článků

„Když je vám třicet a nechcete zůstat pozadu“

LiStOVáNí v Šumperku se zaměří na aktuální ženská témata

LiStOVáNí v Šumperku se zaměří na aktuální ženská témata zdroj foto: DK

Denisa Pfauserová a Petra Bučková v rámci celorepublikově oblíbeného cyklu scénických čtení LiStOVáNí zavítají ve středu 18. května do šumperského domu kultury.

Přímo na jevišti velkého sálu za zataženou oponou se společně s posluchači začtou do knížky „A jak se vám líbím teď?“, jejíž autorkou je spisovatelka pro mladé dospělé Holly Bourneová. „Tento jedinečný projekt vznikl téměř před dvaceti lety. Od té doby se LiStOVáNí postupně dostalo do stále více měst a vrací se opakovaně s novým titulem. Za šíření povědomí o čtení má záštitu Ministerstva školství a za mimořádný přínos v oblasti propagace čtenářství získalo cenu Nadace Český literární fond,“ uvedla produkční domu kultury Michaela Horáková. 

Během hodinového divadelního vystoupení je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo v netradičním prostředí. Projekt představuje zajímavé a aktuální knihy pečlivě vybraných autorů.

Téma knihy je následující - jaké to je, když je vám třicet a nechcete zůstat pozadu? Tori je úspěšnou influencerkou. Její autobiografie se vyhřívá na knihkupeckých pultech mezi bestsellery, navíc patří mezi oblíbené motivační řečníky.

Zatímco zástupy svých sledujících zásobuje motivujícími posty a nabádá je, aby „žily takový život, jaký chtějí“, Tori samotné se podle těchto rad žít příliš nedaří. S mužem, o němž básnila na konci své knihy, už půl roku nic neměla. Vypadá to, že všichni kolem se vdávají a žení, mají děti a říkají, jak je svět úžasný... Ale Tori jim na to nemíní skočit. A tak bojuje! Tohle bude živé, humorné a peprné.

Milovníci literatury, nenechte si ve středu 18. května od sedmnácti hodin ujít pořad scénického čtení LiStOVáNí s Denisou Pfauserovou a Petrou Bučkovou. Jednotné vstupné je 150 korun, kapacita míst na jevišti velkého sálu je ale omezena.

Autor: red., Michaela Horáková - DK - zdroj foto: DK

Fotogalerie

LiStOVáNí v Šumperku se zaměří na aktuální ženská témata   zdroj foto: DK

Další články z rubriky

Tři sestry přivezou hudební nálož

Tři sestry přivezou hudební nálož

Do zábřežského kulturáku

Exkluzivní Fotogalerie

Kapela Jelen v Šumperku

Kapela Jelen v Šumperku

Fotek: 67
Přidáno: 23.04.2022

Princezky a princezny v silničním muzeu

Princezky a princezny v silničním muzeu

Fotek: 39
Přidáno: 15.04.2022

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Fotek: 68
Přidáno: 11.04.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.