Teplota: 10 / 1 - PoloJasno

Liberec Titans vs Šumperk Dietos 0:58

29. května 2019 - 11:53

Titans vs Dietos zdroj foto: Dietos - L. Dvorská

Souboj prvního Šumperka s posledním Libercem měl být jednoznačnou záležitostí, což se nakonec potvrdilo v plné míře. Když se Dietos naposledy vraceli z libereckého tažení v roce 2011, byla z toho prohra 6:51. Protentokrát ale hosté ze severu Moravy nabili ostrými a začali pálit hned od samotného úvodu sobotního klání.

průběh zápasu zdroj: FB Dietos

Bodová smršť ze strany Dietos v první čtvrtině udala ráz a tón celého utkání. Účet utkání otevřel po postupném útoku ze čtyř yardů Kuruc a Šupola kopem potvrdil vedení 7:0. Liberecký útok se na hřišti moc dlouho neohřál, protože hned vzápětí poskytnul hostující defenzívě nabídku, která se nedala odmítnout. Na letící míč si počkal Šupola a po zachycené přihrávce soupeře si to namířil rovnou do domácí endzóny, což resultovalo v 38 yardový interception touchdown a stav 13:0. Že se na toto utkání velmi dobře vyspal, potvrdil druhým potvrzeným kopem za jeden bod.

To byla chladná sprcha pro domácí Titans, kteří pokud vstupovali do utkání aspoň s malou nadějí na případný úspěch, tak vše vzalo velmi rychle za své. A to ještě po nepovedeném dobývání endzóny Liberce poslal ze své pravačky míč mezi tyče znovu Šupola, ale tentokrát za tři body. Nutno podotknout, že při tomto field goalu při něm stálo také potřebné štěstí. Stav tedy 17:0. Titans neměli v první části absolutně nárok jakkoliv ohrozit hostující koncovou zónu a pokusit se něco se zápasem udělat. Naráželi na velmi dobře připravenou obranu, která je do výraznějších zisků nepouštěla. Ba co víc ještě jim další bodový příděl naservírovala, když nováček David Dvořák sebral vypadnuvší míč ze země (tzv. fumble) a pohodlně jej ze čtyř yardů donesl do endzóny Titans. Následný kop byl úspěšný a stav po první čtvrtině se tak tedy zastavil na skóre 24:0.

Ve druhém dějství to hosté domácím o nic neusnadnili, když hned po půl minutě přidal další šestibodový kousek veterán Dus, který si po přihrávce Kolaříka už uměl poradit. Z kopu se Šumperk opět nemýlil. Na 37:0 zvyšoval obránce Pavel Staníček, který podtrhnul svůj dobrý výkon interceptionem, který měřil 35 yardů a přidal tak další hřebík na Libereckou rakev. Po kopu Šupoly stav 38:0. V průběhu druhé čtvrtiny přišel očekávaný déšť, ale to Dietos vůbec nezastavilo v tom, aby ještě více zatopili pod kotlem a na cestu do šatny přidal Titans touchdown Kuruc, který si zopakoval situaci z první čtvrtiny, když opět skóroval čtyř yardový touchdown. Ovšem tentokrát kop úspěšný nebyl, ale i tak byl v poločase stav 44:0 pro Šumperk.

Při tomto rozdílu ve skóre bylo již jasné, že s druhou půlkou bude spuštěno tzv. mercy-rule, což znamenalo, že čas se již nezastavoval a neustále běžel. Dietos potřebovali druhou půli dohrát bez případných zbytečných ztrát v hráčských řadách, jelikož během třetí části ještě stále pršelo a terén začal některým hráčům znepříjemňovat pohyb. Šumperk si ještě připravil dvě pohledné akce, z nichž hlavně dlouhý běh Kuruce, který vykličkoval všechny obránce, byl opravdovou lahůdkou.

Osmdesát osm yardů měřící běh byl pěknou tečkou za představením tohoto hráče v utkání. Po provedeném kopu stav 51:0. Poslední touchdown si Dietos schovali do samého závěru třetí části, když se ke svému druhému touchdownu doslova protancoval do endzóny domácích Dus. S úspěšným kopem se výsledek utkání zastavil na cifře 58:0.

Dietos si tak připsali třetí vítězství a doposud nepoznali hořkost porážky. Již 2. června se utkají v domácím prostředí Tyršova stadionu proti nováčkovi z Mladé Boleslavi, kteří si říkají Greenraiders. Budou tak usilovat o další vítězný zápis, který by je již téměř definitivně přiblížil k finálové účasti v Bronze Bowlu VII (finále třetí ligy).

Jan Kolařík (hl. trenér Dietos): ,,I ve třetím utkání jsme museli měnit složení ofenzivní linie, když do hry naskočil nováček Štefan, který zacelil mezeru po tradiční opoře Skýpalovi. Rval se s počáteční nervozitou, ale zvládl jej dobře. Na druhou stranu musím uznat, že soupeř jej zase až tolik neprověřil. V samotném utkání nám fantasticky vyšel jeho úvod, kdy hned první drive skončil touchdownem, poté přidala další obrana a po dvou minutách si troufám říct, že bylo po zápase. Ve druhé polovině už jsme se nesnažili hrát a riskovat zranění, proto jsme se uchýlili ve čtvrté čtvrtině k tzv. kolínkování. S první polovinou sezóny mohu být spokojen, máme tři jasné výhry a míříme, kam chceme. Stále jsou ale před námi tři další utkání a nesmíme si myslet, že vše půjde samo. Soupeři si na zadek z toho, co bylo, nesednou. Nejsem spokojen s tréninkovou morálkou a na tomto budeme muset do zbytku sezóny zapracovat, abychom se co nejlépe připravili. V nadcházejících dvou domácích zápasech nechceme zklamat věrné fanoušky, ba naopak musíme předvést maximum a vrátit jim jejich skvělé povzbuzování!!‘‘

Autor: red., M. Kolařík, zdroj foto: Dietos - L. Dvorská

Titans vs Dietos           zdroj foto: Dietos - L. Dvorská