Kostka nos
Rakousko
Kostka zámek
Středa 27. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací stanice

27.05.2020 - Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací...

Počasí

27.05.2020 - Středa

Teplota: 19 / 6 - PoloJasno

28.05.2020 - Čtvrtek

Teplota: 13 / 7 - obcasny-Déšť

občerstení

Lidé otevřeli srdce, rodina získala 140 tisíc

29. listopadu 2019 - 10:17

Zpět na seznam článků

Charitativní akce v Šumperku

Lidé otevřeli srdce, rodina získala 140 tisíc

Charitativní akce v DŠ zdroj foto: DŠ

Sbírka pro Elišku je kompletně sečtena a peníze doputovaly na místo určení, tedy k rodičům dívenky. Jejich účet je bohatší od 142 438 korun.

Na bankovním účtu přistálo 58 461 korun, do pokladničky vložili dárci 36 227 korun a vybrané vstupné na představení Vojnarka, na kterou přišlo 191 diváků, činí 47 750 korun. „Z výše této částky máme ohromnou radost, protože rodina bude mít takto zhruba na rok a půl postaráno o rehabilitace Elišky, což je úžasné,“ uvedl ředitel Divadla Šumperk Matěj Kašík, který stál u zrodu této charitativní akce. Zároveň přiznal, že doufal alespoň v částku sto tisíc korun. „Všem, kteří se na akci podíleli, přispěli do kasičky či sbírku podpořili tím, že přišli na představení, moc děkujeme,“ doplnil Matěj Kašík.

Tříletá Eliška je nejmladší členkou pětičlenné rodiny ze Šumperku, má ještě dva sourozence Kateřinu a Tomáše. Tatínek je hasič a maminka je v domácnosti, protože péče o Elišku zabírá 24 hodin denně. Dívenka měla po narození zdravotní komplikace a z tohoto důvodu je sledována na odborných pracovištích hematologie, neurochirurgie, neurologie a genetiky. Zhruba do čtvrtého až pátého měsíce se vyvíjela dobře, poté se její psychomotorický vývoj začal zpomalovat.

Od osmého měsíce potřebuje Eliška pravidelnou rehabilitaci - cvičení Vojtovou metodou, Bobath koncept a třikrát až čtyřikrát do roka prochází komplexní rehabilitační metodou TheraSuit.

rehabilitační metodou TheraSuit zdroj foto: mus

Ta dívence pomáhá nejvíce a rodinu udržuje v naději, že Eliška jednou bude normálně chodit. Tuto rehabilitaci však pojišťovny neproplácejí, proto na ni musí hledat peníze ve svém rodinném rozpočtu. To však není jednoduché, protože jeden cyklus přijde na 25 tisíc korun a Eliška těchto sérií cvičení potřebuje tři až čtyři za rok.

Autor: red., mus. - S. Singerová, zdroj foto: mus.

Fotogalerie

Charitativní akce v DŠ             zdroj foto: DŠ

Související články

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.