Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 05. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zaparkuj

04.06.2020 - Zaparkuj - Univerzitní iniciativa láká na filmy, koncerty...

Počasí

05.06.2020 - Pátek

Teplota: 15 / 13 - obcasny-Déšť

06.06.2020 - Sobota

Teplota: 20 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Lidé svým sportováním získávají příspěvky na charitu

05. května 2016 - 08:54

Zpět na seznam článků

V Olomouckém kraji tak pomáhá téměř pět tisíc lidí

Lidé svým sportováním získávají příspěvky na charitu

ilustrační snímek zdroj foto: V. Sobol

Aplikace EPP – Pomáhej pohybem, prostřednictvím které mohou lidé svým sportováním získávat příspěvky na charitu, podpořila v Olomouckém kraji sedm projektů celkovou částkou přesahující půl milionu korun. Lidé z regionu s ní nasportovali bezmála sto tisíc kilometrů.

Běháním, cyklistikou, chozením, ale také tancováním, bruslením nebo lyžováním. Těmito sporty mohu zájemci od loňského května nejen pomoct svému zdraví a shodit přebytečná kila, ale také pomáhat potřebným. Mobilní aplikaci Skupiny ČEZ si během dvanácti měsíců oblíbilo 157 tisíc lidí. „Náš původní cíl byl padesát tisíc stažení aplikace do konce loňského roku, ten jsme překročili víc než dvojnásobně a podobným tempem jedeme i dál,“ říká ředitel útvaru komunikace a marketing Filip Sirotek. „Přemýšleli jsme, jak veřejnost přímo zapojit do rozhodování o projektech, které Nadace ČEZ podporuje, a tohle se ukázalo jako ideální volba.“

Příklady podpořených aktivit v Olomouckém kraji:

Rehabilitace a masáže pro Matýska z Olomouce postiženého dětskou mozkovou obrnou. Běžky pro děti v Základní škole Staré Město pod Sněžníkem. Vybavení pro poskytování metody Therasuit dětem s dětskou mozkovou obrnou v Šumperku. Nová voliéra pro rehabilitaci zraněných zvířat v Záchranné stanici volně žijících živočichů v Rudě nad Moravou

Podobných projektů, které podávají pomocnou ruku nejen hendikepovaným, ale také seniorům nebo znevýhodněným dětem z dětských domovů, podpořili uživatelé prostřednictvím aplikace v Česku víc než dvě stovky, a Nadace ČEZ díky nim rozdala přes 15 milionů korun. Nejvíc sbírají uživatelé body běžnou chůzí, následuje běh a poté cyklistika. „Myslím si, že se nám díky takzvané EPPce podařily dvě věci zároveň. Jednak finančně přispět potřebným a také trochu pomoct rozhýbat českou společnost. I někteří lidé, co třeba normálně neběhají, s tím kvůli naší aplikaci začali. Třeba už o pravidelném sportování dlouho přemýšleli a tohle byla další motivace se do toho pustit,“ říká ředitelka nadace Michaela Žemličková.

Aplikaci používají a prostřednictvím online videí podpořili i slavní sportovci. Například hokejisté Jaromír Jágr, snowboardistka Eva Samková, atlet Pavel Maslák, skifařka Miroslava Knapková, basketbalista Jiří Welsch, kajakář Vavřinec Hradílek, judista Lukáš Krpálek a tenistka Karolína Plíšková.

Autor: red., V. Sobol

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: V. Sobol

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.