Pátek 03. února 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská služba vyhlásila v Jeseníkách 3.stupeň lavinového nebezpečí

03.02.2023 - Horská služba vyhlásila v Jeseníkách 3.stupeň...

Počasí

03.02.2023 - Pátek

Teplota: 3 / -1 - Sníh

04.02.2023 - Sobota

Teplota: 3 / -2 - Sníh

Listopadový Klub Gemini se bude věnovat klimatické změně

25. listopadu 2022 - 18:25

Zpět na seznam článků

AKTUALIZOVÁNO! Pozvánka

Listopadový Klub Gemini se bude věnovat klimatické změně

profesor Marek zdroj foto: dk

Šumperský kulturák nabídne v listopadu exkluzivní setkání s ředitelem Centra výzkumu globální změny Akademie věd ČR profesorem Michalem V. Markem.

Přední český přírodovědec se bude věnovat tématu klimatické změny. „Máme velkou radost, že se nám pro listopadový Klub Gemini podařilo získat předního českého vědce – profesora Michala V. Marka. Podvečer s ním bude mít stejnojmenný název jako jeho poslední kniha: Klimatická změna – příčiny, dopady a adaptace. V Klubu Gemini se dlouhodobě věnujeme životnímu stylu, a tak i tentokrát si budeme klást otázky, jak se změnám klimatu jako jednotlivci můžeme přizpůsobovat nebo jak se chovat, aby naše činnost přírodu co nejméně negativně ovlivňovala,“ říká jednatelka domu kultury Hana Písková.

Profesor Marek je průkopníkem moderních ekofyziologických metod používaných při výzkumech lesních ekosystémů. Jeho zásluhou se v 90. letech Česká republika zapojila do mezinárodních výzkumných programů zabývajících se dopady globální změny klimatu. Stál u zrodu Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd, který sídlí v Brně. Vědci se v něm zaměřují na změny v atmosféře a klimatu, změny ekosystému i socioekonomické změny. „Lidstvo nese zodpovědnost za tuto planetu a musí být hospodářem s dostatečnou úrovní předvídavosti,“ říká profesor Marek.

Klub Gemini s profesorem Markem začne ve středu 30. listopadu v sedmnáct hodin v G-klubu.

AKTUALIZOVÁNO 29. listopadu: Informace pro příznivce KG. „Přednáška Klimatická změna – příčiny, dopad a adaptace profesora Michala V. Marka se 30. listopadu z organizačních důvodů neuskuteční. Již zakoupené vstupenky lze navrátit v pokladně DK, děkujeme za pochopení,“ sdělila produkční Michaela Horáková.

Autor: red., H. Písková

Fotogalerie

profesor Marek            zdroj foto: dk

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.