Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zubní víla ve FN Olomouc má čtyřnohého pomocníka

24.02.2021 - Zubní víla ve FN Olomouc má čtyřnohého pomocníka -...

Počasí

25.02.2021 - Čtvrtek

Teplota: 12 / 3 - SkoroJasno

26.02.2021 - Pátek

Teplota: 9 / 2 - Mlha

Zde je místo pro Vaši reklamu

Losinští šachysté vyhráli ve Zlatých Horách

29. března 2012 - 06:17

Zpět na seznam článků

Sokolové z Losin jsou vítězi Oblastního přeboru v šachu

Losinští šachysté vyhráli ve Zlatých Horách

V neděli 4. března si šachisté Velkých Losin zajeli pro další vítězství v oblastním přeboru sever do Zlatých Hor.

Ráno v sedm hodin jsem v Šumperku vyzvedl Kubu Vaculíka, Nicolu Lužíkovou a Jirku Doležala. Ve Vikýřovicích jsme naložili kapitána Petra Viktorina s tradiční termoskou s čajem a tuzemským dochucovadlem. Do Zlatých Hor jsme přijeli s třicetiminutovým předstihem. Hrací místnost se nacházela nad výčepem v místní sokolovně, tak jsme využili pohostinnost místní šenkýřky a šli spláchnout prach z cesty.

Těsně po deváté hodině usadil rozhodčí Dan Muller aktéry za šachovnice a zápas mohl začít. Po hodině hry zazvonil Milanu Berkymu telefon a Petr Viktorin zaznamenal první bod. Takže první rána kapitána. Druhý bod přidal rychle hrající řidič hostů Libor Lužík.

turnaj ve Zlatych Horách

Jirka Doležel v zápase s Milanem Hudským držel celou dobu iniciativu a pozičně zcela svého soupeře přehrál. Roman Klaban se celou partii trápil a jen díky VELKÉMU přispění  Vladimíra Kosinky remizoval.

Nikča rozehrála své figury tradičně dobře. Soupeř se snažil využít h sloupec k matovému útoku, losinská čarodějka vykouzlila obranu a svého krále ubránila.

Na vedlejším stole Jakub Vaculík nedal Michalu Mullerovi žádnou šanci a s přehledem zavěsil (Kubovi se to dobře hrálo, když jeho soupeř i s bratrem věčně civěli na Nicolu místo na šachovnici-pozn.Petra Viktorina) Na první desce si zápas užíval Vadim Bureš. V ostré partii, které nikdo z přítomných nerozuměl, kde viselo snad všechno včetně králů a zběsilé výměně figur slavil výhru losinský terminátor. Partii dne předvedli František Klézl a Josef Jakubík. Baník získal ve střední hře pěšce, kterého v koncovce s přispěním své kobylky uplatnil. V celé hrací místnosti v tu dobu už byl jen jeden stůl a dva šachisti. Vypadalo to jako exhibiční utkání dvou velmistrů.

Na zpáteční cestě jsme se stavili na Rejvízu a jelikož k mechovým jezírkům se nikomu nechtělo,tak jsme zakotvili v místní restauraci,kde jsme se vyfotili s pohárem pro vítěze Oblastního přeboru sever a řádně zapili úspěšnou sezónu. Na zpáteční cestě do Losin se zpívaly vítězné chorály a oslavy pokračovaly v tradiční meditační místnosti v pohostinství Terasa, kde už čekali netrpěliví fandové.

Autor: ll

Fotogalerie

Vítězové Oblatního přeboru v šachu

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.