Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 04. prosince 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pět let Call centra energetiků v Zábřehu

03.12.2021 - Pět let Call centra energetiků v Zábřehu - Místo oslav...

Počasí

04.12.2021 - Sobota

Teplota: 0 / -2 - Sníh

05.12.2021 - Neděle

Teplota: 1 / 0 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Lucie Hošková:„Jsem ráda, že Vánoční farmářské trhy v Šumperku trhy oslovily kupující.“

21. prosince 2015 - 21:54

Zpět na seznam článků

ROZHOVOR se spoluorganizátorkou druhého ročníku Lucií Hoškovou

Lucie Hošková:„Jsem ráda, že Vánoční farmářské trhy v Šumperku trhy oslovily kupující.“

Vánoční farmářské trhy v Šumperku - spoluorganizátorka Lucie Hošková foto: sumpersko.net

Jednou z akcí, která příjemně oživila předvánoční atmosféru v Šumperku, byl oblíbený dvoudenní Farmářský trhy, který se konal v pátek 18. prosince a sobotu 19. prosince na začátku Hlavní třídy. Organizátory byla Okresní agrární komora, kterou zastupovala Lucie Hošková a Město Šumperk.

Vánoční farmářské trhy v Šumperku foto: sumpersko.net

Jak jste byla s návštěvností i prodávaným sortimentem při druhém ročníku spokojená?

Lucie Hošková: Jak je vidět při Farmářských trzích – trhy v Šumperku jsou oblíbené jak mezi zákazníky, tak mezi prodejci. V pátek si mohli návštěvníci vybírat zboží u téměř čtyřiceti stánků, v sobotu jich pak bylo o deset méně. Ve stáncích bylo možné zakoupit maličkosti s vánoční tématikou, keramiku, rukodělné a řemeslné výrobky, českou kosmetiku, voňavá mydélka, šperky, čaje, bylinky, a v neposlední řadě i krajové speciality. Pro zahřátí jsme mohli ochutnat svařené bezové víno, jablečný mošt s rakytníkem, kávu Henri, bylinkový čaj i horkou medovinu. Milovníci zabíjačkových specialit si mohli dát horkou prdelačku, jitrnice, jelítka či uzená masa z udírny.  Bohužel někteří nahlášení nedorazili, a to z důvodu nemocí. Přejeme všem, co jim zdraví nedovolilo se Vánočních trhů zúčastnit, brzké uzdravení a těšíme se na příští rok.

Vánoční farmářské trhy v Šumperku foto: sumpersko.net

Kolik podle Vašeho odhadu trhy navštívilo kupujících?

Lucie Hošková: Toto číslo se odhaduje velice těžko. Bohužel při pátečním sychravém počasí s večerním deštěm dorazilo méně lidí, než jsme očekávali. V sobotu pak byla návštěvnost nad očekávání vyšší. Z předchozích zkušeností, kdy jsme se pokoušeli zavést model sobotních Farmářských trhů, jsem byla trošku skeptická, ale před Vánocemi lidé do města přišli. Odhaduji, že Vánoční trhy v Šumperku skutečně navštívily stovky, a to nejen ze Šumperka, ale i z okolních měst a vesnic.

FOTOGALERIE: Vánoční farmářské trhy v Šumperku I.

Vánoční farmářské trhy v Šumperku foto: sumpersko.net

O který výrobek byl největší zájem?

Lucie Hošková: Tradičně návštěvníci vyhledávali zboží, které již znají z Farmářských trhů. Velikou oblibu zde mají čerstvé uzeniny a masné výrobky, v chladném počasí potom roste zájem i o bylinky a bylinkové čaje, výrobky s rakytníkem a se zázvorem. Úspěch samozřejmě měly i čepičky, šperky, hračky a další předměty, které udělají radost pod stromečkem.

Vánoční farmářské trhy v Šumperku foto: sumpersko.net

Oproti loňskému roku bylo méně lahůdek, ale více rukodělných věcí? Byl to záměr?

Lucie Hošková: Ani ne tak záměr, ale chtěla jsem, aby si návštěvníci mohli na Vánočních trzích koupit to, co jinde v Šumperku neseženou. Vánoční trhy mají jiný charakter než Farmářské trhy, kde se objevují především potraviny a další výrobky pak tvoří jen doplňkový sortiment. Na Vánočních trzích pak neklademe ani takové nároky na původ výrobků, i když vše musí být podle pravidel a jakýkoliv výrobek co si lidé na trzích koupili je dohledatelný, víme od koho pochází.  

Vánoční farmářské trhy v Šumperku foto: sumpersko.net

Mezi prodejci se objevili i takoví, kteří byli v Šumperku poprvé?

Lucie Hošková: Na Vánočních trzích jsme poprvé přivítali Minifarmu pod kaštany s báječnými džemy, sirupy a čatní, dále pak tkadlenu Holcrovou s ručně tkanými běhouny – koberci, šičku Kvapilovou, která šije čepice a nákrčníky z Fleecu, zručnou umělkyni Fuskovou s nádhernými paličkovanými ozdobami, prodejkyni Nimmerichterovou s vánočními dekoracemi, cukrářku Navrátilovou s ručně dělanými čokoládovými lanýži a švadlenu Staňkovou která šije „prádlo našich babiček“. Všichni prodejci nám trhy pochválili a určitě jsme je zde neviděli naposledy.

Vánoční farmářské trhy v Šumperku foto: sumpersko.net

Velký ohlas sklidil prodej domácích bonbónů, ale ten byl pouze v pátek. Předpokládáte, že prodejce přijede v dubnovém termínu trhů?

Lucie Hošková: Řeč je o již výše cukrářce Navrátilové – ručně vyráběné čokoládové lanýže. Bohužel cukrářka je až z Brna, ale určitě ji ráda pozvu i na dubnové trhy.

FOTOGALERIE: Vánoční farmářské trhy v Šumperku II.

Vánoční farmářské trhy v Šumperku foto: sumpersko.net

Seznam prodejců bude zavčas vyvěšen na našem webu www.farmarsketrhysumperk.cz, kde najdete i fotogalerie, kterou v současné době rekonstruujeme tak, aby se zde vešlo více fotek. Víme, že pro příští rok je co zlepšovat – určitě bychom měli zapracovat na zvukovém podkreslení samotných trhů, což bohužel letos nebylo možné kvůli plánované obnově prodejních stánků a dalším výdajům. Děkujeme všem, co a trhy přišli, a těšíme se na příští rok. Budu ráda za jakékoliv názory, podněty či diskusi tak, abychom skutečně mohli trhy zkvalitňovat a zlepšovat.

Autor: red.,a.č., foto: sumpersko.net

Fotogalerie

Vánoční farmářské trhy v Šumperku - spoluorganizátorka Lucie Hošková     foto: sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

východ slunce Šumperk

východ slunce Šumperk

Fotek: 35
Přidáno: 29.10.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.