Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ľudovít Kašuba s kapelou Kašubovci v Šumperku

24. května 2018 - 08:32

Zpět na seznam článků

Tříhodinové taneční odpoledne

Ľudovít Kašuba s kapelou Kašubovci v Šumperku

Kašubovci zdroj foto: DK

Přijďte se na začátku léta pobavit a prožijte v neděli 3. června tříhodinové taneční odpoledne ve společnosti sympaťáka Ľudovíta Kašuby, známého z televizní stanice Šlágr, který v Domě kultury Šumperk vystoupí společně s kapelou Kašubovci! Během koncertu určitě zazní hity jako Natália, Dávno, Diana, Jambo Bambo, Alexandra nebo Láska moja, aj hviezdy sa ťa boja.

Slovenský zpěvák a skladatel z Nové Bani absolvoval hudební školu na klavír a již od mládí se pohyboval mezi muzikanty. „Můj otec byl kytaristou v kapele. Když už u nás cvičili, motal jsem se okolo. Všechno jsem nasával a zůstalo mi to dodnes," vypráví Ľudovít Kašuba.

Krátce na to si oblíbil i kytaru. „Když se mi začaly líbit holky, tak to bez kytary nešlo. První akordy mě učil otec, hrál jsem na čundrech a podobně. Po letech jsem zvládl navíc ještě harmoniku a vyzkoušel i saxofon. Vždycky jsem při hraní zároveň zpíval, bez toho by to nebylo ono," upřesňuje.

V současné době vystupuje na různých akcích sám nebo s doprovodnou kapelou Kašubovci - Martina Kreibich (klávesy) a jeho otec Ľudovít Kašuba st. (saxofón). Zařadit svůj repertoár do nějakého hudebního žánru ale přesně nedokáže. „Hraji vše od lidových písní po pop. Můj rozsah je širší, ale základ mám právě v té lidovce. Převážnou většinu tvoří vlastní skladby, některé jsem napsal jen já sám, u jiných je spoluautorem můj otec," vysvětluje.

Jeho příjemný hlas očaroval diváky nejen u nás a na Slovensku, úspěchy slaví ale i v Německu, Polsku nebo Švýcarsku. Úzce spolupracuje i s televizní stanicí Šlágr, kde se díky chytlavým písním stal velmi populární. Zajímavostí je, že jeho nejznámější skladby mají v repertoáru už i jiné kapely, které je přezpívaly. „Hudba prý léčí a nejlepší pocit je, když mé písně dokáží vyčarovat aspoň jeden úsměv na rtech. Ten, kdo miluje hudbu, nemůže být nikdy úplně nešťastný. Mým přáním je, aby se na koncertech lidé cítili příjemně a odnesli si z nich jen ty nejlepší zážitky," dodává.

Koncert Ľudovíta Kašuby společně s kapelou Kašubovci se uskuteční v neděli 3. června od tří hodin odpoledne ve velkém sále domu kultury. Vstupné s místenkou je 170 korun.

Autor: red., M.- Horáková - DK

Fotogalerie

Kašubovci                    zdroj foto: DK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.