Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát miliónů korun.

24.03.2019 - Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát...

Počasí

Počasí se nepodařilo načíst.

Zde je místo pro Vaši reklamu

Lyžař v Jeseníkách náraz v plné rychlosti do stromu nepřežil

18. února 2017 - 14:53

Zpět na seznam článků

Neměl ochrannou přilbu

Lyžař v Jeseníkách náraz v plné rychlosti do stromu nepřežil

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Devětadvacetiletý lyžař v sobotu 18. února dopoledne v plné rychlosti vylétl ze sjezdové trati v Karlově pod Pradědem a utrpěl mnohočetná poranění.

Na místo ve velice krátké chvíli dorazili záchranáři HS a jeden z jejich kolegů ze Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. „Zjistili jsme, že si lyžař, který neměl ochrannou přilbu, nárazem do stromu přivodil větší množství zranění. Ve chvíli, kdy jsme přijeli, byl bez známek života, takže jsme s pomocí tzv. laického defibrilátoru ihned zahájili resuscitaci,“ uvedl k zásahu Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky.

Záchranáři stav zraněného konzultovali s dispečinkem linky 155 a poté jej na terénní čtyřkolce převezli na parkoviště pod sjezdovku. „Tam zatím dorazil sanitní vůz ZZS a poté i přivolaný vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. Dál pokračovala resuscitace, ale po nějaké době přítomný lékař konstatoval smrt," uvedl tiskový mluvčí Horské služb Radek Zeman

Okolnosti nehody nyní šetří policie. „Jesenické sjezdovky jsou v těchto dnech velmi zaplněné lyžaři. Na místě je proto maximální opatrnost při jízdě a ohleduplnost k druhým,“ důrazně varoval náčelník Klimeš. Připomněl zároveň, že všichni by měli bezpodmínečně dodržovat Desatero FIS pro bezpečný pohyb na sjezdových tratích.

Autor: red., R. Zeman

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.