fitnesskotelna
fitnesskotelna
fitnesskotelna
Čtvrtek 25. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dny lidové architektury

25.07.2024 - Dny lidové architektury - Hanácká obec Cholina oživila...

Počasí

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 14 - PoloJasno

26.07.2024 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - Zataženo

240 650 fitness kotelna

MČR ve sportovní gymnastice

25. června 2024 - 08:58

Zpět na seznam článků

Reportáž ze závodu

MČR ve sportovní gymnastice

MČR ve sportovní gymnastice zdroj foto: oddíl

Náročný víkend 14. – 16. června čekal trenérky Silvii Urbanovou a Janu Žandovou. Do Černošic do haly Věry Čáslavské postupně přijížděly členky GK Šumperk, aby poměřily síly s elitou ČR ve čtyřboji ve sportovní gymnastice. GK Šumperk měl početné zastoupení. Z celkového počtu jedenácti závodnic se MČR zúčastnilo deset děvčat. Konkurence stoupá, a tak projít sítem kvalifikačních závodů a zúčastnit se MČR je pro gymnastky čím dál náročnější.

Závod zahájila děvčata ročníku 2012 a 2013 v kategorii VS3A již v pátek odpoledne. Z kvalifikace postoupilo 40 závodnic. Nejlepšího výsledku v barvách GK Šumperk dosáhla Patricie Petrová (24. místo), Klaudie Ďulíková (28. místo) a Lucie Paraska (29. místo).

Sobota patřila závodnicím výkonnostní třídy linie B. Kategorii VS4B reprezentovala Ivana Svobodová. Ta prošla závodem bez většího zaváhání a odměnou jí bylo umístění v TOP desítce. Byla vyhlášena na krásném 8. místě.

V neděli bylo vidět hned několik děvčat z GK Šumperk. V kategorii VS1A se představila Karolína Štefková, která týden před MČR neměla možnost trénovat a zopakovat pěkný výkon z krajského přeboru. Nejistota a absence tréninku byla znát na výkonu, zejména neuznáním prvků na kladině a prostných v hodnotě 2,7 bodů. Přesto Kája odvedla pěkný výkon, a čistota provedení sestav ji vynesla 25. místo.

Nejpočetnější zastoupení měl GK Šumperk v kategorii VS2A. Kvalifikací se zúčastnilo 104 závodnic, ale do bojů na MČR postoupilo pouze 56 děvčat. Závod byl rozdělen do dvou sledů. V prvním se představila Kateřina Stromšíková a Viktorie Peduzzi. Kačka si závod užila a malé zaváhání na prostných, kdy jí nebyly uznány dva prvky v hodnotě 1,7 bodu, pro  ni znamenalo 41. místo. Po nevydařených bradlech se Viktorie Peduzii umístila na 48. místě.

Ve druhém sledu nastoupila Adéla Jurásková, Terezie Paraska a Ester Evjáková. Děvčata prošla závodem bez většího zaváhání. Adélu zradila kladina, kde zaznamenala pád a neuznání prvku na prostných ji odsunulo na 38. místo. Terezie byla 28. a Ester 31. Je nutné podotknout a ukázat na vzrůstající výkonnost děvčat v rámci ČR, protože 27 závodnic nemůže již startovat v této kategorii z důvodu dosažení hranice 72 bodů.

Autor: red., Jana Žandová, zdroj foto: GK Šumperk

Fotogalerie

MČR ve sportovní gymnastice  zdroj foto: oddíl
MČR ve sportovní gymnastice  zdroj foto: oddíl
MČR ve sportovní gymnastice  zdroj foto: oddíl
MČR ve sportovní gymnastice  zdroj foto: oddíl
MČR ve sportovní gymnastice  zdroj foto: oddílMČR ve sportovní gymnastice  zdroj foto: oddíl

Další články z rubriky

Krajem projede cyklistický závod Czech Tour

Krajem projede cyklistický závod Czech Tour

Mezi účastníky bude i stáj Soudal-Quick-Step

HOKEJ: Vstupné pro sezónu 2024-25

HOKEJ: Vstupné pro sezónu 2024-25

Šumperský hokejový klub informuje

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.