Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 30. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

30.07.2021 - Pátek

Teplota: 28 / 14 - SkoroJasno

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 26 / 18 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Má vlast cestami proměn

25. února 2021 - 12:05

Zpět na seznam článků

Výstava doputovala před krajský úřad v Olomouci

Má vlast cestami proměn

Výstava Má vlast cestami proměn zdroj foto: OLK

Od poloviny února je před Krajským úřadem Olomouckého kraje k vidění výstava Má vlast cestami proměn 2020/2021.

Projekt, který probíhá už dvanáctým rokem, představuje prostřednictvím fotografií původní a současný stav areálů či objektů, které prošly obnovou. Na osmi panelech je vystaveno patnáct proměn z Olomouckého a sedm z Moravskoslezského kraje. Jedná se o dílčí kolekci národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn, kterou každoročně pořádá spolek Cestami proměn.

Výstava Má vlast cestami proměn zdroj foto: OLK

Na panelech jsou prezentovány projekty z obcí Bohuňovice, Bochoř, Dubicko, Horní Lipová, Jezernice, Kojetín, Milenov, Mohelnice, Moravský Beroun, Otaslavice, Potštát, Šumperk, Ústín a Vrchoslavice. „Výstava zachycuje různorodé proměny - obnovy hřišť, přírodních biotopů, zahrad a veřejných prostor. Zájemci mohou zhlédnout nejen náročné rekonstrukce sokolovny, obecního úřadu, komunitního centra, škol a vzdělávacího centra, ale i úpravy zámku, lázní či radnice. Jedná se o jedinečnou příležitost, jak ocenit a také povzbudit úspěšné autory proměn, vyzdvihnout obce z našeho regionu,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jan Šafařík.

Výstava Má vlast cestami proměn zdroj foto: OLK

Po celé minulé léto výstava putovala obcemi Olomouckého kraje jako součást obecních slavností, hudebních festivalů, hodů, turnajů a různých letních akcí. Výstava před budovou kraje potrvá do poloviny dubna.

Poté se panely vrátí zpět do Prahy, kde budou čekat na proměny nového ročníku. Slavnostní zahájení národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn 2021/2022 proběhne 19. června na Vyšehradě - tam setrvá měsíc a pak se znovu rozjede do všech koutů České republiky.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

Výstava Má vlast cestami proměn       zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.