Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Májový jarmark nabídne mimořádně pestrý program

28. dubna 2019 - 09:08

Zpět na seznam článků

Výstava mini shetlandských poníků, farmářské trhy, hudební produkce

Májový jarmark nabídne mimořádně pestrý program

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Bohatá nabídka občerstvení, nejrůznějšího jarmarečního zboží, pestrý kulturní program, autosalon vozů značky Škoda, Renault, Dacia, výstava historických vozidel a mimořádné množství doprovodných aktivit čeká na návštěvníky zábřežského májového jarmarku, který se uskuteční tradičně o státním svátku 1. května v okolí kulturního domu.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Program vyhledávané akce slibuje zajímavé vyžití pro všechny věkové kategorie. Adrenalin a zábavu si užijí zejména malé i odrostlejší děti, které se mohou těšit nejen na tradiční lunapark, ale také stanoviště ZŠ a DDM Krasohled, 41. přední hlídky Royal Rangers nebo městské policie, navštívit budou moci také tradiční skautskou táborovou osadu nebo výstavu drobného hospodářského zvířectva.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Eko scéna nabízející bezodpadové zahradničení pro děti, ale i vzorky kompostu zdarma vyroste pod patronací Technických služeb na parkovišti před gymnáziem. „Novinkou letošního májového jarmarku bude unikátní výstava mini shetlandských poníků, kteří se vyznačují milou a dobráckou povahou. Děti si je budou moci pohladit a také povodit,“ láká na novou atrakci Zdeněk David z pořádajícího kulturního domu.

Zdeněk David - zdroj foto: šumpersko.net - M. Jeřábek

Kulturní program, který odstartuje na pódiu vedle kulturního domu v devět hodin ráno a potrvá do večerních hodin, nabídne vystoupení dechového orchestru místní základní umělecké školy, legendární rockové pecky v podání skupiny The Kredenc z Hlinska, folk a folk-rock moravičanských kapel The Addams Sisters a A. M. Úlet a na závěr rockovou smršť domácích Atomů.

Představí se rovněž několik skupin úspěšných zábřežských mažoretek a tanečních skupin moderního tance. Svoje místo na hlavní scéně budou mít také tanečníci z Moraváčku, děti z mateřských škol Strejcova a Zahradní i tanečnice flamenka. „Pozvání letos přijali také bikeři ze spolku Utopia Bikes, kteří svou prezentací jistě potěší zejména příznivce terénních a horských kol,“ doplnil výčet účinkujících David. Součástí jarmarku budou také farmářské trhy.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

ilustrační snímek zdroj foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Pořadatelé upozorňují, že v souvislosti s pořádáním jarmarku dojde už od časných ranních hodin 1. května k úplné uzavírce části ulic Československé armády, Postřelmovská a celého náměstí Osvobození.

Zábřeh - májový jarmark zdroj foto: z.k.

Uzavírka a objížďky budou označeny dopravním značením. Po dobu uzavírky nebude obsluhována autobusová zastávka na náměstí Osvobození, zastávka u polikliniky bude přemístěna na ulici Bezručova.

 
 

Autor: red., z.k., zdroj foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.