Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 11. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

„Koncert Zvuky 21. století“

10.08.2020 - „Koncert Zvuky 21. století“ - Netradiční hudební...

Počasí

11.08.2020 - Úterý

Teplota: 27 / 18 - Bouřky

12.08.2020 - Středa

Teplota: 28 / 16 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Maki a Eliška Bröcklová v Šumperku

27. března 2018 - 09:07

Zpět na seznam článků

Unikátní koncert dvou zábřežských umělkyň

V úterý 17. dubna se můžete v Šumperku těšit na speciální koncert dvou talentovaných zábřežských zpěvaček Maki a Elišky Bröcklové. Hlediště bude navíc umístěno na jevišti velkého sálu místního domu kultury, proto si budete moci vychutnat opravdu unikátní hudební zážitek.

Písničkářku, hudebnici a malířku Markétu Stejskalovou alias Maki nadšení pro hudbu provází odmalička. V devíti letech začala chodit do zábřežské hudební školy, kde se zhruba pět let učila hře na klasickou kytaru, které je věrná i dodnes. Zhruba v patnácti letech začala s vytvářením vlastní hudební tvorby. Ve svých písničkách, které jsou převážně v angličtině, se snaží popisovat své pocity, zážitky a emoce. Později však začala svou tvorbu nahrávat a dnes již jako sólistka s kytarou vystupuje na komornějších hudebních akcích. Svůj styl sama zařazuje do kategorie „jemného popu“ s prvky indie a folku. Mimo hudbu také velice ráda maluje.

Eliška a Maki zdroj foto: DK

Mladá umělkyně Eliška Bröcklová k umění tíhla už od narození, kdy se zamilovala do zvuku klavíru, poezie, zpěvu, tance a malby. Jejím největším přáním je, aby hudba, kterou vytváří, otevírala lidská srdce. Za svou kariéru působila v několika kapelách a hudebních tělesech - například šest let se skupinou Velvet odehrála nespočet plesů a firemních večírků. V roce 2009 vystoupila se souborem Alfa Gospel Praises a Karlem Gottem v divadle Broadway v Praze. Dále se jako vokalistka objevila na Vánočním koncertu Daniely Šinkorové a sólově také na koncertě Leony Machálkové se zábřežským orchestrem a zpěvákem Davidem Danquah Ajei. S místním orchestrem spolupracuje i nadále a to především v období adventních koncertů. V roce 2015 navíc v čínské Shanghaji společně odehráli kolem devíti koncertů. Určitě také nelze opomenout úspěšný singl Nikdy nevíš, který vydal český rapper Cartisss a přizval si Elišku ke spolupráci.

Společný koncert Elišky Bröcklové a Maki se uskuteční v úterý 17. dubna od sedmi večer na jevišti velkého sálu v domě kultury. Vstupné je v předprodeji za 120 korun, v den akce pak za 150 korun.

Rezervace vstupenek ZDE

Autor: red., M. Horáková

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.