Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 21. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

HOKEJ: Informace o vstupném

20.07.2019 - HOKEJ: Informace o vstupném - Ceny vstupného pro...

Počasí

21.07.2019 - Neděle

Teplota: 27 / 18 - Bouřky

22.07.2019 - Pondělí

Teplota: 26 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Malí pacienti s cystickou fibrózou v Olomouckém kraji již nemusí za pomocí dojíždět

24. září 2018 - 16:19

Zpět na seznam článků

FN Olomouc získala unikátní přístroje, které jsou na Moravě jediné svého druhu

Malí pacienti s cystickou fibrózou v Olomouckém kraji již nemusí za pomocí dojíždět

Olomouc - nové přístroje na Dětské klinice FN zdroj foto: FN OL

Exhalyzer D a vysokorychlostní digitální videokameru, které pomáhají malým pacientům trpícím cystickou fibrózou a jinými chronickými onemocněními plic, v pondělí 24. září Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc oficiálně předala nezisková organizace Crosspoint Olomouc.

Pořizovací cena těchto jedinečných přístrojů přesáhla 1,8 milionu korun. Na pořízení specializovaných přístrojů významně přispělo i statutární město Olomouc, které věnovalo sto tisíc korun. 

Olomouc - nové přístroje na Dětské klinice FN zdroj foto: FN OL

Unikátní přístroje, které pacientům v kraji ulehčují život již dva měsíce, jsou na Moravě jediné svého druhu. „Jsme rádi, že i díky poskytnutému daru můžeme nabídnout špičkovou péči pro pacienty ze širokého okolí. Každý takový dar je pro nás velkou pomocí, která nám v tomto případě umožňuje provádět vysoce specializovaná vyšetření přímo na našem pracovišti,“ pochvaluje si primářka Dětské kliniky a náměstkyně léčebné péče FN Olomouc lékařka Eleni Mikušková.

Olomouc - nové přístroje na Dětské klinice FN - náměstkyně léčebné péče FN Olomouc lékařka Eleni Mikušková zdroj foto: FN OL

Exhalyzer D slouží k dlouhodobému sledování pacientů a vývoje jejich plic. „Přístroj citlivě vyhodnocuje stav onemocnění a umožňuje odhalit příznaky plicní choroby již v počátečních stádiích. Díky tomu bude možné adekvátně terapeuticky reagovat dřív, než dojde ke zhoršení pacientova stavu. Druhým přístrojem je vysokorychlostní digitální videokamera, která dokáže odhalit vzácná plicní onemocnění s porušenou funkcí řasinek,“ vysvětluje profesor František Kopřiva z Dětské kliniky FN Olomouc.

Olomouc - nové přístroje na Dětské klinice FN - profesor František Kopřiva zdroj foto: FN OL

Finanční sbírku na koupi přístrojů zorganizovala nezisková organizace Crosspoint Olomouc.

Olomouc - nové přístroje na Dětské klinice FN - ředitelka neziskové organizace Ester Rážová zdroj foto: FN OL

Nezisková organizace se stala oficiálním partnerem centra vysoce specializované zdravotní péče o pacienty s cystickou fibrózou Fakultní nemocnice Olomouc. „Máme velkou radost, že se podařilo přístroje právě tady v Olomouci získat. Pro děti s vážnými plicními onemocněními je jakékoliv cestování velmi náročné a nyní už nebudou muset jen kvůli tomuto vyšetření dojíždět do Prahy,“ říká ředitelka neziskové organizace Ester Rážová, s tím, že bez pomoci dárců by se projekt nikdy neuskutečnil.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FN OL

Fotogalerie

Olomouc - nové přístroje na Dětské klinice FN    zdroj foto: FN OL

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.