Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Malířka Rambousková se představí v Mohelnici

18. ledna 2013 - 13:40

Zpět na seznam článků

Malby a grafiky Zdeňky Rambouskové

Malířka Rambousková se představí v Mohelnici

Z.Rambousková:Krajina v Biogradu zdroj:v.m.

Muzeum v Mohelnici od 26. ledna připravilo výstavu malířky a grafičky, která se svoji rodinou žije v Šumperku. Výstava bude zahájena vernisáží 26. ledna v 17.00 hodin a potrvá do 23. února.

Z.Rambousková u stojanuMalířka a grafička Zdeňka Rambousková  hledá vlastní seberealizaci především v krajinomalbě. Chce vyjádřit svůj hluboký vztah ke krajině, jež ji fascinuje a přenést do obrazů sílu a pocit vyrovnanosti, který v přírodě sama nalézá. Dokáže proniknout do srdcí obdivovatelů svých obrazů  volbou námětů i barevných tónů, a vytváří tak zvláštní impresionistickou malebnost.

Tvoří v duchu tradic barbizonské školy, kdy lehkým impresionistickým štětcem zachycuje krajiny rodného moravského Slovácka a později i Jeseníků.

Krajina v Jeseníkách

Vedle krajinářství se zabývá také portrétní a figurální tvorbou. Z malířských technik má nejraděj olejomalbu, ale nevyhýbá se ani akvarelu a pastelu. Její kreativita a potřeba zvládat nové výzvy jsou její velké přednosti.

pozvánka na výstavu

 

Zdeňka Rambousková je absolventkou UMPRUM v Uherském Hradišti. Byla žačkou  profesorů J. Staňka, F. Cundrly a J. Hudečka. Studovala také v Jablonci nad Nisou (bižuterie) a tuto profesi si oblíbila natolik, že pracovala v oboru sklářského designu v Moravských sklárnách v Květné. Zúčastňovala se různých oborových soutěží týkajících se užitého skla (Nový Bor, ÚBOK Praha a další). Od roku 1990 je členkou Sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomezí , s výtvarnou skupinou G 90 se zúčastnila pobytu v Paříži v roce  1993 a  v roce 2008  se stala členkou UNIE výtvarných umělců Olomoucka. Uspořádala řadu výstav v zahraničí (Chorvatsko, Rakousko, Německo, Francie, Belgie,  Velká Británie, USA,  Austrálie). Její olejomalby i grafiku mohli obdivovat milovníci impresionisticky laděných obrazů na autorských i kolektivních výstavách v Šumperku, v Brně, Prostějově, Olomouci a v Praze. V roce 2012 spolu s malířem Pavlem Taťounem reprezentovala Olomoucký kraj svým dílem v Bruselu.

Autor: red.,M.Berková, zdroj foto:ramboz,v.m.

Fotogalerie

Z.Rambousková:Krajina v Biogradu   zdroj:v.m.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.