Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 07. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Starosta a první místostarostka navštívili šumperský hokejový klub

06.12.2019 - Starosta a první místostarostka navštívili šumperský...

Počasí

07.12.2019 - Sobota

Teplota: 1 / -2 - Sníh

08.12.2019 - Neděle

Teplota: 5 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Maminka byla učitelka,“ informoval Zeman ve Velkých Losinách

19. května 2015 - 22:25

Zpět na seznam článků

Speciální školy dávají šanci dětem, které jinde mohou trpět

„Maminka byla učitelka,“ informoval Zeman ve Velkých Losinách

prezident Miloš Zeman v Lázních Velké Losiny foto: sumpersko.net

Je vhodné zařazovat děti se specifickými potřebami mezi běžné školáky? Ano, ale jen uváženě. A hlavně je nezbavit možnosti navštěvovat školy, v nichž jsou na ně učitelé lépe připraveni a kde naleznou podobně disponované spolužáky. Tento názor vyslovil prezident Miloš Zeman na setkání s veřejností v lázeňském areálu Eliška ve Velkých Losinách.

Velké Losiny - před areálem Eliška

Otázku inkluze otevřela jedna z diskutujících. „Jsem ředitelkou praktické školy v Prostějově. Přicházejí k nám děti, které dva tři roky strávily v běžné základce a jsou ve špatném stavu. Pomůžeme jim, protože máme vše, co tyto děti potřebují. Naši absolventi v několika případech dokonce vystudovali střední školu. Zůstává na rodičích, aby případně vyzkoušeli, zda jejich dítě zvládne nároky obvyklé ve většině základek. Je však potřebné, aby byly zachovány také školy, jako je ta naše,“ vyjádřila se žena a poděkovala prezidentovi za jeho podporu praktických škol.

Velké Losiny - setkání s veřejností v lázeňském areálu

Viditelně mu tím nahrála. „Zachování těchto škol propaguji už jen proto, že je v nich nižší počet žáků na pedagoga. Učitel se tak může dětem více věnovat,“ vysvětlil politik a dodal, že jeho maminka byla učitelkou základní školy. „Říkala mi, že dětská krutost bývá mnohdy větší než krutost dospělých. Pokud děti umístěné do prostředí pro ně nevyhovujícího trpí posměchem a šikanou, může je to poznamenat na celý život. To je jeden z důvodů, proč jsem proti neuvážené inkluzi. Na mysli mám samozřejmě pouze základní vzdělání. K mému názoru se přidala i rada Olomouckého kraje,“ uvedl prezident.

Šumperk - tisková konference na závěr oficiální návštěvy

Mítink v Šumperku navštívili také studenti školy v Hanácké ulici. „Co si tu vyslechneme, o tom budeme diskutovat v hodinách občanské výchovy,“ objasnila jejich učitelka. Se Zemanovým názorem, že je třeba zachovat školy, které dbají na specifické potřeby žáků, plně souhlasila. „Dětem se specifickými potřebami je u nás líp. Máme mateřskou, základní i střední školu, takže dokonce mohou pokračovat ve studiu,“ vysvětlila pedagožka. 

Šumperk - mítink

V Šumperku prezident zakončil oficiální návštěvu, kterou započal ve středu v Olomouci.

Autor: V.Krejčí, foto:sumpersko.net

Fotogalerie

prezident Miloš Zeman v Lázních Velké Losiny   foto: sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.