Sobota 16. ledna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pád laviny s tragickým následkem v Jeseníkách

15.01.2021 - Pád laviny s tragickým následkem v Jeseníkách - V...

Počasí

16.01.2021 - Sobota

Teplota: -4 / -8 - Sníh

17.01.2021 - Neděle

Teplota: -5 / -16 - Sníh

Mandarinkovou tipovačku v porodnici FN Olomouc poprvé vyhrál přednosta kliniky

14. ledna 2021 - 16:19

Zpět na seznam článků

Soutěže se účastní od roku 2008

Mandarinkovou tipovačku v porodnici FN Olomouc poprvé vyhrál přednosta kliniky

Mandarinkovou tipovačku v porodnici FN Olomouc poprvé vyhrál přednosta kliniky zdroj foto: FNOL

Interní tipovačky počtu porodů ve FN Olomouc se přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky profesor Radovan Pilka účastní už od prvního ročníku soutěže v roce 2008. Pět kilogramů mandarinek za nejlepší tip si ale vysloužil až letos. Jeho odhad 2392 porodů byl realitě nejblíže. Ve skutečnosti se v porodnici v roce 2020 odehrálo 2367 porodů, během nichž lékaři a porodní asistentky pomohli na svět 2428 holčičkám a klukům.

Vloni v lednu, když předával mandarinky za vítězný tip porodní asistentce Monice Dohnalové, Radovan Pilka v legraci prohlašoval: „Beru to sportovně. Jednou to prostě musí vyjít.“ A vyšlo to hned v dalším roce.

Přednostu jednoho z největších pracovišť FN Olomouc výhra v mandarinkové soutěži samozřejmě těší. „Třináctku v naší rodině bereme jako šťastné číslo. A to se znovu potvrdilo, když jsem vyhrál třináctý ročník tipovačky,“ hodnotí s úsměvem svou výhru. Větší radost než pět kilogramů mandarinek, které po předání rozdal mezi kolegyně a kolegy na porodních sálech, přinesl profesoru Pilkovi fakt, že se v olomoucké porodnici narodilo více dětí než v roce 2019. „Byl to zvláštní a hektický rok. Museli jsme akutně řešit řadu nečekaných situací, ať už to bylo v souvislosti s koronavirovou pandemií či rekonstrukcí oddělení šestinedělí nebo v důsledku stáří a ne zrovna ideálního stavu naší budovy. Jsem ale na náš personál pyšný. Myslím, že jsme se se všemi nástrahami a komplikacemi loňského roku vyrovnali dobře,“ hodnotí profesor Pilka. Svědčí o tom podle něj i pozitivní reakce a děkovné dopisy, které zdravotníci dostávají v emailu nebo na sociálních sítích.

rok 2020 zdroj:FNOL

Provoz porodnice je nyní standardizovaný a probíhá podle ustálených pravidel. Stále je však značně omezený protiepidemickými opatřeními. „Přítomnost tatínků nebo blízkých osob u porodu je již samozřejmostí stejně jako porody covid pozitivních pacientek. Zatímco na jaře u nás rodilo jen minimum žen s koronavirem, během podzimní vlny jich byly desítky a v těchto dnech je to již běžné každý den. Většina z nich přitom měla jen mírný průběh onemocnění, jen v jediném případě byly následky extrémní,“ konstatuje přednosta, který věří, že v letošním roce se bude moci celá nemocnice včetně jeho pracoviště vrátit do normálu.

přehled zdroj: FNOL

Zaměstnanecké tipovací ankety se každoročně účastní více než tři desítky sester a lékařů Porodnicko-gynekologické kliniky FN Olomouc. Svůj odhad zapisují do porodní knihy vždy do konce října. V jedenácti ze třinácti ročníků vyhrály tipovačku ženy. V  roce 2019 klinika uspořádala tipovací soutěž také pro veřejnost, a to při příležitosti 120. výročí svého vzniku.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

Mandarinkovou tipovačku v porodnici FN Olomouc poprvé vyhrál přednosta kliniky    zdroj foto: FNOL

Další články z rubriky

Pád laviny s tragickým následkem v Jeseníkách

Pád laviny s tragickým následkem v Jeseníkách

V místě s pohybovali tři skialpinisté

Hejtmanství posílí dopravu do Jeseníků

Hejtmanství posílí dopravu do Jeseníků

Důvodem je zvýšený zájem cestujících o přepravu do hor.

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.