Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 6 / 2 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 5 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Mandrage v Šumperku. Stálo to rozhodně za to!

19. dubna 2014 - 23:47

Zpět na seznam článků

Kdo nepřišel, může litovat!

Mandrage v Šumperku. Stálo to rozhodně za to!

Mandrage v Šumperku foto:sumpersko.net

V pátek 18.dubna se stal Šumperk předposlední zastávkou na dosud největším turné skupiny Mandrage. Plzeňská petice rockových hudebníků vyrazila na letošní dravou jízdu, kterou nazvala v duchu svého nejnovějšího alba Siluety Tour, počátkem letošního roku.

Siluety Tour

Patnáct zastavení pelotonu hudby a světelné show nemohlo minout Šumperk, kde se kapela zapsala do podvědomí diváků zejména svým vystoupením na předloňském Džemfestu. Fotogalerie I.část

Počátky kapely mohou milovníci historie nalézt v roce 2001. Do podvědomí širší veřejnosti se kluci probojovali v roce 2007 i díky nominacím v Cenách Anděl na „Objev roku“ a hudební televize Óčko. Již za dva roky v Óčku vítězí se svým hitem „Hledá se žena“, který během dvou let obsadil první místa v hitparádách po celé České republice. V roce 2011 pouští Mandrage mezi posluchače svoji další téměř celonárodní píseň Františkovy lázně, posluchače nijak „nešetří“ a doklepávají to Šrouby a matice.

Mandrage

Letošní, již čtvrté tour Mandrage, bylo posazeno do téměř filmových scén s propracovanými elektronickými experimenty. Koncert i díky sociálním sítím, předcházely zvěsti, že kapela nenechala nic náhodě a zatím poslední tour je nejen ekonomicky nejnáročnější, ale také nejvydařenější. Fotogalerie II.část

Šumperský kulturák byl v pátek před dvacátou hodinou téměř zaplněný. Bylo vidět, že na Mandrage se v Šumperku opravdu těší. Jako předskokan koncertu vystoupila havířovská Nebe, která měla jediný cíl, který se jim „klapnul“. Diváci se dostali do varu.

havířovská Nebe

Ohlasy z průběhu turné nelhaly! Skvělý zvuk a dokonalá světelná show pohltily šumperské publikum, které se i díky tomu oprostilo od běžných životních starostí a strastí.

Siluety Tour.

Hudební emoce a podmanivá atmosféra složila pro mnohé, jako afrodiziakum a nechávali se unášet na vlnách snů.

nadšené publikum

 A Mandrage je nenechávalo téměř procitnout! Muzikanti, kteří byli zjevně potěšeni zaplněným kulturákem, svoji “kulturní šichtu“ odvedli na sto procent.

tvrdě odvedená kulturní šichta

Mix starších skladeb s písničkami z nového alba Siluety rozpumpoval šumperské publikum, které se velmi dobře bavilo. Věkový průměr fanoušků? Mimořádně široký. S nadsázkou se dá říci, že od kolébky až do hrobu. Každá pohádka má svůj konec a to platilo i pro koncert Mandrage v Šumperku.

Mandrage.

Nadšení posluchačů však dosáhlo takového vrcholu, že nechtěli své hlavní večerní hrdiny pustit z pódia. Kapela musela přidat, ale očividně jí to nevadilo! Fotogalerie III.část

Večer si totiž užívala stejně, jako diváci. Koncert skončil, ale Madrage i šumperské publikum ví, že pauza nebude trvat dlouho.

nadšené publikum

Co říct závěrem, stálo to rozhodně za to!


Autor: kik.,foto:sumpersko.net

Fotogalerie

Mandrage v Šumperku             foto:sumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.