Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 19. ledna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hasiči Olomouckého kraje závodili v Liberci

18.01.2019 - Hasiči Olomouckého kraje závodili v Liberci - Ukázali,...

Počasí

Jasno

19.01.2019 - Sobota

Teplota: 0 / -7 - Jasno

Oblačno

20.01.2019 - Neděle

Teplota: 1 / -8 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Marmelády letos vzaly DŽEM útokem

27. října 2015 - 10:49

Zpět na seznam článků

Pod jejich náporem chvílemi kulturák praskal ve švech

Marmelády letos vzaly DŽEM útokem

Džemfest 2015 foto: sumpersko.net

Džemfest, který vznikl v roce 2000 jako malý studentský happening v době, kdy se na Šumpersku nekonal jediný rockový festival, pošilhává po plnoletosti. Od počátku ho provází mimořádná přízeň návštěvníků.

FOTOGALERIE: Džemfest 2015 I.

Džemfest 2015 foto: sumpersko.net

Ti se sžili s názvem, který jim přiřkl organizátor festivalu Odra Polák - marmelády. A právě marmelády jsou základem úspěchu a pokaždé umí překvapit. Opět se potvrdilo, že největším bohatstvím festivalu je úžasné a věrné publikum, které udělalo super atmosféru," svěřil se šumpersku net v roce 2011 tvůrce festivalu.

Džemfest 2015 foto: sumpersko.net

Festival se postupně rozrůstá a dnešní jeho součástí je i bohatý doprovodný program, který v letošním roce mimo jiné nabídl i nově objevenou komedii s Vlastou Burianem z roku 1927. „Pravidelně se orientujeme také na sociální oblast a využíváme při ní popularity, které se festival těší u mladých lidí. V roce 2013 jsme apelovali na nové dárce krve. Loni také vystoupila v hlavním programu kapela The Tap Tap, kterou tvoří dvacet hudebníků z Jedličkova ústavu v Praze, aby na vlastní kůži zažily rockovou atmosféru,“ uvedl Ondra Polák, který v krátkém rozhovoru se podělil o své dojmy ze šestnáctého ročníku.

FOTOGALERIE: Džemfest 2015 II.

Džemfest 2015 foto: sumpersko.net

Kolik odhadem navštívilo „marmelád“ letošní festival?

Ondra Polák: Také letos bylo zcela plno. Kulturák v některých chvílích praskal ve švech a marmeláda málem přetekla z balkónu. Chci moc poděkovat všem návštěvníkům, že přišli, vážíme si toho.

Džemfest 2015 foto: sumpersko.net

Zaznamenal jsi nejmladšího a nejstaršího účastníka?

Ondra Polák: Přesnou statistiku neznám, ale viděl jsem tam známé, kteří mají skoro sedmdesát let. Ohledně nejmladšího návštěvníka jsme letos určitě udělali rekord, protože kapela Slza je populární hlavně mezi mladými a dorazily na ni i velmi malé děti.

Džemfest 2015 foto: sumpersko.net

Džemfest 2015 foto: sumpersko.net

Která z vystupujících kapel Tě nejvíce překvapila?

Ondra Polák: Ze všeho nejvíc mě letos překvapilo publikum, které přišlo už na začátek festivalu. V minulých letech se atmosféra rozjížděla pomaleji, ale tentokrát už u první kapely byl sál zaplněný a u druhé kapely už byl sál narvaný a lidé vytvářeli fantastickou atmosféru. Co se kapel týká, tak myslím, že nejen mě překvapil Michal Hrůza. Jeho koncert byl nabitý hity a energií. V hledišti to vřelo. Skvělí byli i skoro staříci z Mňágy, kteří to neskutečně rozjeli. Myslím, že si s publikem parádně poradili i Šumperáci Trocha klidu a následující Light & Love.

Džemfest 2015 foto: sumpersko.net

Z malé studentské akce se stává rok od roku rozsáhlejší festival. Kolik lidí stojí dnes za jeho organizací?

Odra Polák: Je nás málo, ale stačí to. Důležité je mít kolem sebe spolehlivé lidi, pak jde všechno samo i v pár lidech. Každý ví, co má dělat a funguje to. Nejsou to jen přímo pořadatelé, ale i zvukaři, barmani, ochranka, lidi z kulturáku, partneři atd...

FOTOGALERIE: Džemfest 2015 III.

Džemfest 2015 foto: sumpersko.net

Džemfest 2015 foto: sumpersko.net

Džemfest nabídl kromě hlavního hudebního večera také zajímavý doprovodný program. Jaký byl zájem veřejnosti o tyto další pořady?

Ondra Polák: Zahajovací večírek v Loučné nad Desnou se povedl nad moje očekávání, bylo narváno a lidé se myslím dobře bavili. Další akcí byl recitál Jana Buriana, který jsme pořádali ve spolupráci s šumperskou knihovnou a to byl opravdu příjemný podvečer ve společnosti vzácného člověka. Mně osobně udělala radost filmová scéna. Promítali jsme v kině Oko nově objevenou komedii z roku 1927 s Vlastou Burianem v hlavní roli. Lidí přišlo dost a myslím, že jsme si všichni tuto projekci za doprovodu živé klavírní improvizace užili.

Džemfest 2015 foto: sumpersko.net

Autor: red.,a.č., foto: sumpersko.net

Fotogalerie

Džemfest 2015                    foto: sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.