Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 10. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy

09.07.2020 - Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy -...

Počasí

10.07.2020 - Pátek

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

11.07.2020 - Sobota

Teplota: 19 / 12 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Maturity komplikují přijetí na vysoké školy několika stovkám studentů i v Olomouckém kraji

31. července 2012 - 14:35

Zpět na seznam článků

Náměstek hejtmana Pavel Sekanina: Proti této podobě maturit jsme dlouhodobě

Maturity komplikují přijetí na vysoké školy několika stovkám studentů i v Olomouckém kraji

ilustrační snímek zdroj:Ok

Olomoucký kraj je přesvědčen, že od Cermatu nebylo seriózní, když poskytoval informaci o výsledku maturit studentům nebo jejich rodičům s tím, že rozhodnutí o odvolání vydává krajský úřad. Odbor školství, mládeže a tělovýchovy, coby odvolací orgán, ho sice ve skutečnosti opravdu vydává, to ale nemůže být ze zákona jiné, než jaké hodnocení stanoví Cermat.

Nevole s rozhodnutím tak neprávem padá na krajský úřad, potažmo Olomoucký kraj. náměstek hejtmana Pavel Sekanina„Jakkoliv je záměr státní části maturit dobrý, jsem dlouhodobě proti této její podobě. Mnohokrát jsem upozorňoval, že státní část maturit je nepřipravená zejména po stránce organizační. Naše připomínky ještě před spuštěním maturit pro školní rok 2010/2011, i následné v průběhu minulého školního roku, nebyly zdaleka akceptovány“, říká náměstek hejtmana pro školství Pavel Sekanina. „Výsledkem je bohužel současný stav a s ním spojené komplikace s přijetím na vysoké školy pro několik set studentů jen v našem kraji. Situace v ostatních krajích je obdobná,“ konstatuje náměstek hejtmana. Místo, aby se druhým rokem konání maturit v současné podobě tyto nejasnosti odstranily, dochází k dalším komplikacím.

Olomoucký kraj zaznamenal dvacetinásobný nárůst počtu odvolání proti loňskému roku. Ze 17 případů je letos 342 odvolání. Kraj je přičítá dalším změnám, například ve způsobu hodnocení. Zatímco loni hodnotili práce učitelé daných škol, letos to byli hodnotitelé vyškolení Cermatem. Olomoucký kraj se prostřednictvím dopisu hejtmana Martina Tesaříka obrátil již koncem června na stávajícího ministra školství dopisem, v němž požaduje řešení situace. „Po diskuzi s pedagogy středních škol jsme navrhli vyjmout dílčí zkoušku konanou formou písemné práce ze společné části maturitní zkoušky a ponechat ji v gesci středních škol,“ komentoval základní návrh dopisu hejtman Martin Tesařík. „Věříme, že k podobnému závěru dojde i audit zkoušek nařízený ministrem školství Petrem Fialou,“ dodal hejtman.

Autor: red.,I.Heger

Fotogalerie

ilustrační snímek             zdroj:Ok

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.