Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 22. září 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Střet motorkářů na Červenohorském sedle

21.09.2020 - Střet motorkářů na Červenohorském sedle - Opět...

Počasí

22.09.2020 - Úterý

Teplota: 24 / 14 - Jasno

23.09.2020 - Středa

Teplota: 23 / 15 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Medička vyhrála týdenní stáž ve FN Olomouc v tombole

13. září 2020 - 10:40

Zpět na seznam článků

„Byla to skvělá zkušenost, děkuji za ni,“ pochvaluje si Anna Holečková

Medička vyhrála týdenní stáž ve FN Olomouc v tombole

Medička vyhrála týdenní stáž ve FN Olomouc v tombole zdroj foto: FNOL

Letošní Ples olomouckých mediků byl na začátku března jednou z posledních velkých společenských událostí, které se mohly uskutečnit před vydáním zákazu hromadných akcí pro více než sto osob. Z několika stovek účastníků tradičně organizovaného Spolkem mediků by zřejmě zrušení plesu nejvíce mrzelo studentku Annu Holečkovou, která zanedlouho nastoupí do třetího ročníku.

V tombole totiž jako vůbec první studentka Lékařské fakulty UP v Olomouci vyhrála speciální cenu věnovanou ředitelem FN Olomouc profesorem Romanem Havlíkem – týdenní odbornou stáž na jakémkoliv pracovišti dle vlastního výběru. „Mám za sebou druhý rok studia, takže vlastně ještě nic neumím a samostatně se do ničeho ani nemůžu pouštět. Ale přesto pro mě stáž byla obrovským přínosem, protože jsem takto v nemocnici ještě nebyla,“ přiznala po necelém týdnu stráveném na II. interní klinice - gastroenterologické a geriatrické Anna Holečková.

Medička vyhrála týdenní stáž ve FN Olomouc v tombole zdroj foto: FNOL

Ta toho za čtyři srpnové dny na klinice hodně zažila a viděla. Jejím průvodcem byl totiž přímo přednosta druhé interny docent Ondřej Urban. „Mohla jsem jej sledovat při endoskopii, gastroskopii i koloskopii, drcení žlučových kamenů, roztahování jícnu, vytahování stentů a dalších lékařských výkonech. Bylo skvělé, jak se mě ujal. Mohla jsem taky poprvé sledovat chirurgickou operaci. Přestože první okamžiky nebyly úplně příjemné, jsem moc ráda, že už mám tuto zkušenost,“ popisuje dvaadvacetiletá medička program stáže.

II. interní klinika - uskutečnil se zde letos první online endoskopický workshop Olomouc zdroj foto: FNOL

A proč si vybrala zrovna II. interní kliniku? „Mým snem je břišní chirurgie, tedy operace zažívacího traktu. Vím, že je to velmi náročná specializace, ale láká mě to. A po domluvě s paní proděkankou Evou Kláskovou jsem se rozhodla pro stáž na II. interní klinice, která se specializuje na léčbu a diagnostiku chorob v oblasti trávicího traktu,“ vysvětluje studentka. „Ale pokud by břišní chirurgie nevyšla, pomáhat lidem jako praktická lékařka by mě taky bavilo,“ dodává s úsměvem.

Týdenní stáž ve FN Olomouc mohli medici na plese vyhrát poprvé. Cena do tomboly byla podle proděkanky pro studium klinických oborů LF UP docentky Evy Kláskové reakcí na touhu studentů po příležitostech k brzkému a intenzivnímu zapojení do klinické praxe. „Největším bonusem je v tomto případě možnost vybrat si stáž zcela podle individuálního výběru, navíc pod záštitou špičkového odborníka z řad lékařů FN Olomouc. Díky tomu se cena stává velmi atraktivní,“ doplňuje docentka Klásková.

Jak ubezpečuje ředitel olomoucké nemocnice, Anna Holečková rozhodně nebyla poslední výherkyní listiny psané archaickým jazykem. „Myslím, že je to začátek velmi pěkné tradice, která odráží skvělou spolupráci naší nemocnice a lékařské fakulty, a to nejen v oblasti klinické výuky, bez níž by kvalitní výuka nebyla vůbec myslitelná,“ konstatuje profesor Havlík.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

Medička vyhrála týdenní stáž ve FN Olomouc v tombole     zdroj foto: FNOL

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 II.

ŠumpeRUN 2020 II.

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 I.

ŠumpeRUN 2020 I.

Fotek: 63
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.