fitnesskotelna
fitnesskotelna
fitnesskotelna
Sobota 15. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zábřežské úsměvy Pavla Taussiga

14.06.2024 - Zábřežské úsměvy Pavla Taussiga - Pozvánka

Počasí

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

16.06.2024 - Neděle

Teplota: 22 / 15 - obcasny-Déšť

240 650 fitness kotelna

Memoriál Petry Urbáškové ve sportovní gymnastice

15. května 2023 - 08:39

Zpět na seznam článků

Reportáž ze závodu

Memoriál Petry Urbáškové ve sportovní gymnastice

Memoriál Petry Urbáškové ve sportovní gymnastice zdroj foto: GK Šumperk

V sobotu 29. dubna se gymnastická tělocvična na ZŠ Sluneční stala místem konání 29. ročníku Memoriálu P. Urbáškové se zahraniční účastí. Po Covidové pauze a přerušení účasti zahraničních hostů se podařilo trenérce Silvii Urbanové opět navázat kontakty s kluby sportovní gymnastiky ze Slovenska (Bánská Bystrice, Poprad) a Maďarska (Miškolc). Byl osloven i polský klub, ale ten se omluvil. Kromě zahraničních klubů účast přijaly kluby ze severní i jižní Moravy a kluby z Pardubického kraje. Celkem závodilo deset klubů včetně domácího GK Šumperk s celkovým počtem osmdesát závodnic.

Děvčata si vyzkoušela trojboj – bradla, kladina, prostná. Domácí klub s vedením ZŠ Sluneční a zejména s pomocí rodičů a příspěvkem od sponzorů připravil skvělý závod, ze kterého odjížděly spokojené gymnastky, trenérky i diváci. Vzhledem k hojnému obsazení třetí kategorie 52 závodnic, děvčata 2012 a starší, byly vytvořeny tři skupiny. Domácí GK Šumperk měl zastoupení v každé kategorii, kromě nejstarších děvčat.

Jako první své sestavy předvedly nejmladší gymnastky trenérky Jany Žandové a pomáhající Simony Petrové. Jednalo se o děvčata narozená roku 2015 a mladší. Skvělý výkon předvedla Tereza Štěpánková a zasloužila si vystoupit na stupeň nejvyšší. Byla odměněna zlatou medailí a pohárem. Její oddílové kolegyně se vměstnaly do první desítky. Sedmá byla Kateřina Stromšíková, osmá Karolína Štefková a devátá Natálie Hoždorová. Poslední dvě jmenované patřily k nejmladším gymnastkám, přičemž Karolínka byla odměněna za úplně nejmladší závodnici startovního pole.

Ve druhé kategorii (2013 – 2014) měl domácí GK Šumperk nejpočetnější zastoupení. Děvčata zúročila každodenní dřinu a vměstnala se do TOP desítky. Nejvíce se dařilo stříbrné Lucii Parasce, třetí byla Patricie Petrová, s minimálním odstupem čtvrtá byla Terezie Paraska, pátá Ester Evjáková, sedmá Adéla Jurásková a desátá Viktorie Peduzzi.

Kategorii 2011 – 2012 reprezentovala Ivana Svobodová. Ta se na svůj výkon zkoncentrovala a odvedla skvělou práci. Odměnou ji byla stříbrná medaile.

Poslední kategorií, kde měl domácí klub svoje želízko v ohni, byla děvčata narozená 2009 – 2010. Závodilo celkem 22 děvčat. Domácí Michaela Janků nezopakovala skvěle zvládnuté sestavy z rozcvičení, ale přes drobné chybičky boj o medaile nevzdávala a makala. Za svůj výkon po součtu ze všech tří nářadí brala páté místo.

Na závěr byla vyhlášena družstva, které byla složena z děvčat s nejvyšší známkou z každé kategorie. GK Šumperk ve složení Štěpánková, Paraska a Janků získaly stříbrnou medaili.

Autor: red., Jana Žandová, zdroj foto: GK Šumperk

Fotogalerie

Memoriál Petry Urbáškové ve sportovní gymnastice  zdroj foto: GK Šumperk
Memoriál Petry Urbáškové ve sportovní gymnastice  zdroj foto: GK Šumperk
Memoriál Petry Urbáškové ve sportovní gymnastice  zdroj foto: GK Šumperk
Memoriál Petry Urbáškové ve sportovní gymnastice  zdroj foto: GK Šumperk

Další články z rubriky

Draci oznamují velký comeback!

Draci oznamují velký comeback!

Po dlouhých deseti letech oblékne šumperský dres zkušený obránce Martin Novotný

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.