Kostka nos
Rakousko
Kostka zámek
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami

01.06.2020 - Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami -...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 18 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 18 / 9 - Přeháňky-Déšť

občerstení

Město Šumperk nakoupilo roušky a respirátory

31. března 2020 - 17:05

Zpět na seznam článků

Budou se vydávat v okně nad vstupními dveřmi radnice na náměstí Míru od středy 1. dubna

Město Šumperk nakoupilo roušky a respirátory

Šumperk - historiská budova radnice foto: archiv sumpersko.net

Krizovému štábu Šumperka se podařilo zajistit nákup jednorázových roušek a respirátorů. V současné době jsou již tyto pomůcky distribuovány těm, kdo je potřebují nejvíc.

Zároveň krizový štáb města zvažuje nákup dalších ochranných prostředků, jako jsou brýle, rukavice či ochranné obleky. „V první řadě budeme nakoupenými ochrannými prostředky vybavovat strážníky, hasiče, úředníky, kteří zajišťují osobní styk s veřejností, pracovníky v komunálních službách, pedagogické pracovníky, kteří zajišťuji hlídání dětí, pracovníky v sociálních službách a další osoby, které pracují na místech, kde je riziko přenosu koronaviru,“ vyjmenoval místostarosta Jakub Jirgl, který má distribuci ochranných pomůcek ve své gesci.

Zároveň uvedl, že za ochranné pomůcky, které se podařilo nakoupit ze dvou zdrojů, město utratilo 1,6 milionu korun. „Nabídky na koupi ochranných prostředků monitorujeme a snažíme se pracovat pouze s těmi, které jsou za rozumnou cenu,“ doplnil místostarosta.

I z toho důvodu se také krizový štáb města rozhodl část tohoto nedostatkového a tolik potřebného materiálu prodávat za nákupní cenu veřejnosti. „Firmy či fyzické osoby si tak mohou zakoupit respirátory či jednorázové roušky do padesáti kusů, občané maximálně po dvou kusech. Požadavek na vyšší počet kusů vyhodnotí krizový štáb města,“ uvedla tisková mluvčí šumperské radnice Soňa Singerová.

Ochranné pomůcky se budou vydávat v okně nad vstupními dveřmi radnice na náměstí Míru od středy 1. dubna. „Provozní doba je v pracovní dny od 8 do 12 a od 13 do 15 hodin. Platbu lze provézt pouze platební kartou, v případě právnických a fyzických osob i fakturou. Jednu roušku lze zakoupit za cenu 27,83 korun, respirátor FFP2 pak za 114,95 korun. Ceny jsou včetně DPH,“ upřesnila mluvčí.

Vedle jednorázových roušek a respirátorů město pokračuje také v distribuci šitých roušek, které vyrábějí dobrovolníci z nejrůznějších komunit ve městě i zaměstnanci, kteří jsou doma na home-office. „K dnešnímu dni jsme lidem rozdali přes tři tisíce těchto roušek. Lidé si pro ně přicházejí na radnici nebo si je mohou zdarma vyzvednout prakticky ve všech otevřených lékárnách ve městě. Připravili jsme a stále do lékáren dodáváme balíčky po dvou kusech spolu s návodem, jak se o roušku starat,“ sdělil Jakub Jirgl. Doplnil, že podobnými návody budou opatřeny i jednorázové roušky a respirátory.

Autor: red., S. Singerová - mus

Fotogalerie

Šumperk - historiská budova radnice        foto: archiv sumpersko.net

Další články z rubriky

Olomoucí zněly koncerty pro „první linii“

Olomoucí zněly koncerty pro „první linii“

Poděkování záchranářům, zdravotníkům, lékařům, hasičům a vůbec všem lidem, kteří se podílí na...

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.