Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 12. srpna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc je zrušena

12.08.2022 - Letní Flora Olomouc je zrušena - Vše urychlil covid a...

Počasí

12.08.2022 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - PoloJasno

13.08.2022 - Sobota

Teplota: 21 / 14 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Město Šumperk pořádá zájezd do Nysy

30. června 2014 - 15:38

Zpět na seznam článků

Informace o akci „Dny tvrze Nysa 2014“

Město Šumperk pořádá zájezd do Nysy

V sobotu 26.července se v partnerském městě Nysa uskuteční akce s názvem Dny tvrze Nysa. Jedná se o zajímavou historickou rekonstrukci dobytí města napoleonskými vojsky v roce 1807. Město Šumperk pořádá pro zájemce o tuto akci autobusový zájezd spojený i s návštěvou samotného města.

Partnerské město Nysa v sousedním Polsku bylo na začátku 19. století jednou z nejlepších pevností v Evropě, o čemž se přesvědčila i napoleonská vojska v roce 1807. Více než 114 dní Francouzi město obléhali a odstřelovali. Teprve konec nadějí obránců na pomoc a docházející munice donutily Nysu ke kapitulaci, která byla podepsána 3. června 1807 a o třináct dní později bylo město předáno dobyvatelům.

Na programu bude poslední sobotu v červenci v dopoledních hodinách zhlédnutí přehlídky zúčastněných historických vojenských spolků, volná prohlídka města, odpoledne v případě hezkého počasí návštěva Nysského jezera s možností koupání a od 17. hod. přesun do pevnosti č. II na samotnou akci. Návrat do Šumperka je plánován v pozdních večerních hodinách.

Cena zájezdu činí 150 Kč/osoba a zahrnuje pouze dopravu tam a zpět autobusem. Vstupné na akci i případně na Nysské jezero je zdarma. Pokud se budete chtít akce zúčastnit, je nezbytné částku uhradit předem na pokladně Městského úřadu Šumperk, nám. Míru 1, a to od pondělí 30. června, nejpozději však do pátku 18. července. Při platbě obdržíte podrobné informace o zájezdu a zároveň si budete moci přímo rezervovat místa v autobuse.

Nabídka zájezdu je platná pouze do vyčerpání míst v autobuse. Doporučujeme, abyste si u své zdravotní pojišťovny sjednali na 26.července pojištění do zahraničí.

Autor: red.,O.Hajduková

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Fotek: 63
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Fotek: 54
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Fotek: 68
Přidáno: 06.08.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.