Nemocnice Šumperk - lékárna
Nemocnice Šumperk - lnabídka práce
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 19. června 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Motorkář, kterého přehlédla řidička u Sobotína, měl štěstí a narozeniny bude slavit dvakrát v roce!

18.06.2018 - Motorkář, kterého přehlédla řidička u Sobotína, měl...

Počasí

Přeháňky-Déšť

19.06.2018 - Úterý

Teplota: 27 / 13 - Přeháňky-Déšť

Přeháňky-Déšť

20.06.2018 - Středa

Teplota: 26 / 15 - Přeháňky-Déšť

Den otevřených dveří

Město představilo nabídku akcí Vánoce v Šumperku 2017

20. listopadu 2017 - 13:40

Zpět na seznam článků

V bohatém výčtu nechybí kulturní, charitativní i prodejní pozvánky

Město představilo nabídku akcí Vánoce v Šumperku 2017

Šumperk - vánoční atmosféra 2016 zdroj foto: šumpersko.net

Čas adventu a Vánoc se nezadržitelně blíží. I v letošním roce město Šumperk připravilo řadu akcí. Můžete se těšit na tradiční Vánoce na tzv. „Točáku“, vánoční trhy nejen s farmářským sortimentem, ale i na druhý ročník Adventních dnů splněných přání a Vánočních podvečerů s divadlem.

Vánoce v Šumperku budou zahájeny slavnostním rozsvícením vánočního stromu na „Točáku“ v pátek 1. prosince po sedmnácté hodině. Během slavnostního rozsvícení vánočního stromu příchozí vánočně naladí koledy v podání dětí z mateřské školky Borůvka a poté vystoupí mladá šumperská kapela Trocha klidu.

Vánoce na Točáku potrvají tradičně až do Štědrého dne. Obvyklá provozní doba od devíti do jednadvaceti hodin bude letos opět v pátky a na Mikulášský den prodloužena do třiadvaceti hodin.

pozvánka zdroj: mus

Šumperk - vánoční atmosféra 2016 zdroj foto: šumpersko.net

Město Šumperk letos podruhé ve spolupráci s Divadlem Šumperk nabídne po dva podvečery 12. a 22. prosince bohatý program na Hlavní třídě u divadla. V úterý 12. prosince v šestnáct hodin zahájí podvečer herci Divadla Šumperk a poté přibližně v 16.45 se představí kapela Micash. V pátek 22. prosince zahájí v šestnáct hodin Santa Band a v 16.45 vystoupí pěvecké sdružení TapTýda.

program Vánoce v Šumperku 2017 zdroj: mus

Další akcí letos město Šumperk zpříjemní adventní období u radnice, a to po tři odpoledne 17., 18. a 19. prosince. V neděli po čtrnácté hodině bude pro návštěvníky připraveno stylové dioráma, ve kterém se lidé mohou pozastavit a zažít příjemnou vánoční atmosféru při předvádění tradičních vánočních zvyků. „Na podiu bude připraven program pro malé i velké návštěvníky v podobě písní, pohádek a koncertů. Pondělí nabídne na podiu odpolední pásmo besídek a vystoupení mateřských škol. Poté v sedmnáct hodin si již tradičně představí pěvecký sbor Motýli u morového sloupu,“ zve k návštěvě tisková mluvčí šumperské radnice Olga Hajduková. V úterý odpoledne vystoupí šumperské základní školy. Závěrečnou vánoční tečkou úterního programu u radnice bude vystoupení kapely Haleluja band.

Šumperk - vánoční atmosféra 2016 zdroj foto: šumpersko.net

Těšit se můžete také na celou řadu pochutin. Od pondělí 18. do středy 20. prosince proběhne u radnice tradiční prodej zabíjačkových produktů.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Městské informační centrum letos nabídne dvě vánočně laděná odpoledne s programem. V pondělí 4. prosince to bude charitativní akce Strom splněných přání a ve středu 13. prosince Vánoční koncert. Více o akci Strom splněných přání ZDE

Vánoční trhy nejen s farmářskými produkty se i v letošním roce budou konat v místě obvyklých farmářských trhů, a to na Hlavní třídě mezi OD Jednota a hotelem Grand. Návštěvníci si budou moci vybírat z potravin přímo od výrobců regionálních produktů, řemeslných výrobků a dalšího zboží.

Šumperk - vánoční trhy 2016 zdroj foto: šumpersko.net

Trhy se budou konat v pátek 15. prosince od devíti do šestnácti hodin. V sobotu 16. prosince pak od devíti do čtrnácti hodin. „I v letošním roce trhy organizuje město Šumperk ve spolupráci s Lucií Hoškovou,“ upřesnila Olga Hajduková.

Autor: red., mus

Fotogalerie

Šumperk - vánoční atmosféra 2016              zdroj foto: šumpersko.net

Další články z rubriky

Motorkář, kterého přehlédla řidička u Sobotína, měl štěstí a narozeniny bude slavit dvakrát v roce!

Motorkář, kterého přehlédla řidička u Sobotína, měl štěstí a narozeniny bude slavit dvakrát v roce!

„Traumatologové FN Olomouc odvedli špičkovou práci a dali mě dohromady,“ říká vášnivý motorkář

Řidič na křižovatce v Šumperku nedal přednost motorkáři

Řidič na křižovatce v Šumperku nedal přednost motorkáři

Při vážné dopravní nehodě byla jedna osoba zraněna

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.