Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 14. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Krajská anketa cestovního ruchu

14.07.2020 - Krajská anketa cestovního ruchu - O ceny usilují lázně...

Počasí

14.07.2020 - Úterý

Teplota: 22 / 8 - PoloJasno

15.07.2020 - Středa

Teplota: 22 / 11 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Městská policie Šumperk bude mít nového ředitele

11. června 2019 - 16:15

Zpět na seznam článků

Vítězem výběrového řízení se stal Jaroslav Janderka

Městská policie Šumperk bude mít nového ředitele

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Městská policie Šumperk bude mít s účinností od 1. července nového ředitele. Na základě výběrového řízení se jím stane Jaroslav Janderka, který tak vystřídá dosavadního dlouholetého ředitele Zdeňka Dočekala, jenž odchází do důchodu.

Výběrového řízení se zúčastnili tři přihlášení uchazeči, kteří představili své dosavadní zkušenosti a kvalifikaci, předložili písemnou koncepci rozvoje šumperské městské policie a poté zodpovídali dotazy členů výběrové komise, ve které zasedl i starosta Tomáš Spurný.

Následně dva uchazeči absolvovali psychologické zhodnocení manažerských předpokladů. „Jsem rád, že o post ředitele naší městské policie projevili zájem tři kvalitní odborníci s dlouholetou praxí u policie. Pro výběrovou komisi proto nebylo snadné zvolit budoucího ředitele, po pečlivém zvážení všech relevantních skutečností a také na základě posudku policejní psycholožky komise nakonec vybrala pana Janderku,“ popisuje Michael Kohajda, radní a zastupitel pověřený řízením Městské policie Šumperk.

Jaroslav Janderka - nový ředitel MP Šumperk zdroj foto: mus

Jaroslav Janderka v současné době působí na pozici referenta odboru dopravy Městského úřadu Šumperk, od roku 1997 do roku 2019 působil u Policie ČR, naposledy jako vedoucí obvodního oddělení Hanušovice.

Janderka vystřídá na pozici ředitele městské policie Zdeňka Dočekala, který odchází k 30. červnu na vlastní žádost do důchodu. „Stávajícímu panu řediteli bych velmi rád touto cestou poděkoval za dlouholeté vedení městské policie, práce strážníků není snadná, a o to více je náročné jejich vedení. Od nového ředitele pak očekávám naplnění několika priorit, na kterých jsme se dohodli, zejména zlepšení pořádku v městských parcích nebo během pátečních a sobotních večerů,“uzavírá Michael Kohajda.  

Autor: red., O. Hajduková - mus

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.