Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 03. února 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Charitativní zápas v rámci Memoriálu Marka Tisoně

03.02.2023 - Charitativní zápas v rámci Memoriálu Marka Tisoně -...

Počasí

03.02.2023 - Pátek

Teplota: 3 / -1 - Sníh

04.02.2023 - Sobota

Teplota: 3 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Mezinárodní cyklistický závod zamíří také do Olomouckého kraje

04. června 2019 - 13:18

Zpět na seznam článků

U23 Grand Prix Priessnitz spa již tento týden

Mezinárodní cyklistický závod zamíří také do Olomouckého kraje

Nastupující mladé hvězdy světové cyklistiky míří z právě skončeného N´Cupu v polských Tatrách do Jeseníku, kolem kterého se bude závodit při Závodě míru U23 2019.

V Polsku se ve skvělém světle představil Karel Vacek. Po dobře zvládnuté časovce se ve velmi náročném závodě pohyboval neustále v popředí pelotonu, ale bohužel tři kilometry před cílem, jak říkají cyklisté, mu došlo.

Ovšem vzhledem k tomu, že šlo o jeho první start v N´Cupu v kategorii do třiadvaceti let je jeho 14. místo příslibem pro závod na našich silnicích.

Závod míru U23 Grand Prix Priessnitz spa 6. - 9. června se samozřejmě neobejde bez diváků. Tak kam letos přijít povzbudit české a zahraniční závodníky? Na tratích všech etap je toho opravdu hodně, ale to nejzajímavější si organizátoři dovolují divákům nabídnout.

 

start list zdroj: jesenická cyklistika

Prolog v úvodním dnu - to bude krásná podívaná v centru Krnova. Technický dvoukilometrový okruh nabídne zajímavou podívanou, kterou patnáct minut před sedmnáctou hodinou otevře Dominik Hašek.

Následující den 7. června čeká na jezdce etapa z Jeseníku do Rýmařova. Samozřejmě zajímavé to bude rýmařovském Náměstí míru, kde na jezdce čeká rychlostní prémie, tak cíl a dekorování nejlepších jezdců. A kam na kopec? Jasně - na Skřítek, kde to bude jistě vrchol dne.

Třetí etapa vede z Krnova na Dlouhé Stráně. Novinkou je stoupání na Třemešek, opravdu tvrdý kopec. Ale finále se odehraje na Dlouhých stráních, závodníci toto přetěžké stoupání absolvují dvakrát!

Závěrečná den 9. června je start etapy i její cíl po dvanáctiprocentním stoupání před hotelem Priessnitz v Jeseníku. Předtím ale jezdce čeká etapa napříč Jeseníky. Zde není co dodat - už jen vrcholy Rejvíz, novinka přes čtyři kilometry dlouhý Příčný vrch a finále se odehraje na jesenických monumentech Hvězda, Lyra, Vidle.

ilustrační snímek zdroj foto: jesenická cyklistika

V průběhu cyklistického závodu budou na zajištění bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu dohlížet policisté dopravní i pořádkové služby Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. „Po dobu průjezdu pelotonu budou krátkodobě uzavírány křižovatky. Apelujeme na řidiče, aby se řídili pokyny policistů,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Libor Hejtman.

Ve čtvrtek 6. června se pojede prolog ulicemi Krnova se startem v sedmnáct hodin a předpokládaným dojezdem v půl sedmé večer.

V pátek 7. června je naplánovaná první etapa z Jeseníku do Rýmařova. Závod bude odstartován v půl druhé odpoledne v Jeseníku. „Závodníci pojedou přes obce Ostružná, Branná, Jindřichov, Žárová, Rapotín, Sobotín, Stará Ves, Dolní Moravice, Velká Štáhle, Břidličná a Rýmařov. Deset minut před sedmnáctou hodinou by měli dorazit do cíle první etapy,“ uvedl Libor Hejtman.

V sobotu 8. června pojedou závodníci druhou etapu z Krnova na Dlouhé Stráně. Start je naplánován na dvanáct hodin v Krnově. „Trať povede přes obce Bruntál, Rýmařov, Horní Město, Oskava, Nový Malín, Hraběšice, Sobotín, Loučná nad Desnou s dojezdem Dlouhé Stráně. Závodníci by měli do cíle druhé etapy přijet okolo půl čtvrté odpoledne,“ přiblížil mluvčí.

V neděli 9. června závodníci odstartují do poslední třetí etapy, která začíná i končí v Jeseníku. Start se uskuteční v jedenáct hodin. „Peloton vyrazí na okruh přes obce Žulová, Javorník, Vidnava, Mikulovice, Studený Zejf, Heřmanovice, Karlovice, Staré Město, Malá Morávka, Bělá pod Pradědem a Jeseník. Předpokládaný dojezd závodníků do cíle závěrečné etapy je v patnáct hodin,“ uvedl Libor Hejtman.

Autor: red., jesenická cyklistika, pis, zdroj foto: jesenická cyklistika

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.