Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 05. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička narazila do údržbového vozu

04.12.2023 - Opilá řidička narazila do údržbového vozu - Kolize se...

Počasí

05.12.2023 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Sníh

06.12.2023 - Středa

Teplota: 0 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Mezinárodní výstava Svět kostek v Olomouci

10. listopadu 2023 - 10:49

Zpět na seznam článků

Obří modely a vystavovatelé z šesti zemí Evropy.

Mezinárodní výstava Svět kostek v Olomouci

Mezinárodní výstava Svět kostek v Olomouci zdroj foto: VFO

Téměř čtyřmetrový jeřáb či 200 metrů kolejišť plných vlaků v pohybu. I takové modely postavené ze světoznámé stavebnice LEGO® budou k vidění již v sobotu 18. a v neděli 19. listopadu na oblíbené Mezinárodní výstavě LEGO® modelů Svět kostek na Výstavišti Flora Olomouc.

Největší pavilon A zaplní miliony kostek seskládaných do stovek unikátních i obřích staveb a modelů. „Mezinárodní výstava LEGO® modelů Svět kostek se vloni na Výstavišti Flora Olomouc uskutečnila vůbec poprvé a díky zájmu a spokojenosti návštěvníků se letos koná znovu. Neustále inovujeme a obohacujeme nabídku našich akcí. Úspěšný první ročník Světa kostek byl pro nás i naše návštěvníky dokladem, že jdeme správnou cestou,“ uvedla ředitelka výstaviště Eva Fuglíčková.

Na Svět kostek 2023 dorazí vystavovatelé z šesti evropských zemí, konkrétně z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska, Maďarska a z České republiky. Právě díky nim bude na návštěvníky čekat celá řada fascinujících modelů a jedinečných staveb. „Půjde například o dominanty jako je Eiffelova věž, Klostermanova rozhledna či známé hrady, dálo o historické stavby ze Starověkého Egypta i středověku. Sestavena budou i velká kolejiště s vlaky a nádražími. Vystavovatelé přivezou letadla, rakety, vesmírné lodě a základny. K vidění budou postavy a scény z populárních filmů - Slimer, Star Wars, Pán prstenů, Harry Potter či Ninjago. Vše doplní řady svítících modelů, fantasy modelů, auta, nákladní auta, tanky, RC modely a Technic modely, zemědělská a také lesní technika či stavby inspirované architekturou světových měst,“ vypočítá tiskový mluvčí výstaviště Michal Poláček.

Velkým lákadlem výstavy Svět kostek budou 18. a 19. listopadu – kromě dvě stě metrů mezinárodních kolejišť a největšího modelu jeřábu o výšce 3,5 metru – také interaktivní modely. Například horské dráhy, balanční bludiště, RC modely a také jízdárna s ukázkami expedičních a trialových speciálů s jízdami v terénu. Především děti se pak zabaví u herních stanovišť s LEGO® zábavou.

Organizátoři výstavy mysleli také na pohodlí návštěvníků. Ti si budou moci odpočinout díky občerstvení s posezením a také chill out zóně s kinem. Cenově zvýhodněné vstupenky jsou již nyní k dostání na webu Výstaviště Flora Olomouc. „Online vstupenky budou na webu Výstaviště Flora Olomouc k dostání až do konce výstavy a vždy budou levnější než lístky zakoupené přímo na pokladně v době konání akce. Navíc ten, kdo si vstupenku koupí online, nejen ušetří, ale dostane se k LEGO® modelům mnohem rychleji. Pro držitele online vstupenek totiž v pavilonu A otevřeme řádně označený samostatný vchod,“ uvedla ředitelka výstaviště.

Autor: red., Michal Poláček, zdroj foto: VFO

Fotogalerie

Mezinárodní výstava Svět kostek v Olomouci   zdroj foto: VFO
Mezinárodní výstava Svět kostek v Olomouci   zdroj foto: VFO
Mezinárodní výstava Svět kostek v Olomouci   zdroj foto: VFO
Mezinárodní výstava Svět kostek v Olomouci   zdroj foto: VFO
Mezinárodní výstava Svět kostek v Olomouci   zdroj foto: VFO

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.