Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 14. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v kraji se zaměřila na bezpečné poutání ve vozidle

13.08.2020 - Policie v kraji se zaměřila na bezpečné poutání ve...

Počasí

14.08.2020 - Pátek

Teplota: 29 / 18 - Bouřky

15.08.2020 - Sobota

Teplota: 23 / 18 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Michal Horáček koncertuje v Olomouci

08. dubna 2016 - 01:35

Zpět na seznam článků

Projekt na cestě má příležitost zažít i olomoucké publikum

Michal Horáček koncertuje v Olomouci

Michal Horáček foto:Pavel Vysložil

Horáčkův projekt Na cestě, který vyprodává sály po celém Česku, se zastaví i v Olomouci. Michal Horáček, textař, básník a producent, je znovu na cestě. Tentokrát se stejnojmenným projektem, který vyprodává sály po celé České republice.

Turné, kde vystupuje s Lenkou Novou, Františkem Segradem a dalším hostem, kterého prozradí až v den koncertu, se zastaví 20. dubna také v Olomouci. Lístky do velkého sálu hotelu Clarion můžete koupit od 390 korun v předprodejní síti ticketstream.cz, v info centru olomoucké radnice nebo v Bounty Rock Cafe na třídě Kosmonautů v Olomouci.

Projekt mapuje tvorbu textaře, básníka a producenta Michala Horáčka a především pak písně, které během třicetileté spolupráce vytvořili se skladatelem Petrem Hapkou, ale i s jinými partnery. Tato tvorba patří k absolutní špičce toho, co za posledních několik desítek let u nás v hudební oblasti vzniklo. "Českého posluchače oslovují česky a navazují s ním rozhovor o české zkušenosti, bez ohledu na generační příslušnost. Proto si jejich koncerty postupně vybudovaly renomé události, kterou je potřeba navštívit," doplňuje Pavel Vysloužil.

Pořadem provází Michal Horáček, který reflektuje aktuální události stejně jako nadčasové úvahy, které prozrazují jeho erudici kulturního antropologa; obvykle také přednáší některé ze svých básní. Široké spektrum písní, které na svých koncertech představují, vyžaduje více interpretů – stejně, jako tomu je na albech z dílny H&H. Michal Horáček proto ke spolupráci pozval interprety, kteří zastupují různé generace a charaktery. "Vesměs jde o dvorní interprety jeho projektů. Jsou jimi Lenka Nová a František Segrado, doprovázení pětičlenným orchestrem sólistů," upřesňuje Vysloužil.

Turné vyprodává hlediště napříč republikou (Janáčkovo divadlo v Brně, Sono Centrum, trutnovské Uffo, nádvoří zámku v Telči) a pokusí se i mimopražským diváků přinést atmosféru z vyprodané O2Arény z koncertu Petr Hapka žije!  Stejně, jako jsou písně z dílny Hapka & Horáček produktem “s doživotní zárukou”, které prověřil čas, rozhlasový éter i zájem posluchačů z dalších a dalších generací, je představení postaveno tak, aby bylo pro diváky výjimečným zážitkem.

Michal Horáček, Na cestě, Clarion Congress Hotel Olomouc, 20. dubna 20:00 hodin

Autor: red., wysla

Fotogalerie

Michal Horáček foto:Pavel Vysložil

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.