Sobota 18. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Úspěšní sportovci okresu Šumperk

18.09.2021 - Úspěšní sportovci okresu Šumperk - Převzali ocenění...

Počasí

18.09.2021 - Sobota

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

19.09.2021 - Neděle

Teplota: 15 / 7 - Oblačno

AKTUALIZOVÁNO! Michal Pavlíček rozezní šumperský kulturák

14. září 2021 - 13:38

Zpět na seznam článků

Legendární rockový kytarista

AKTUALIZOVÁNO! Michal Pavlíček rozezní šumperský kulturák

Michal Pavlíček zdroj foto:Dk

Držitel ceny Anděl za celoživotní tvorbu Michal Pavlíček přijal pozvání do Šumperka.

Konkrétně v pondělí 20. září vystoupí společně s triem v šumperském domě kultury, kde zahájí své turné. „Během hvězdného rockového večera uslyšíte v podání instrumentálního seskupení pestrý repertoár pocházející z Pavlíčkovy dílny, který bude doplněn o novinky z aktuálního alba „Pošli to tam“. Jde o skladby rychlé a dynamické, přemýšlivé a tajemné, odlehčené i provokativní. Vystoupení bude lahůdkou pro opravdové hudební fajnšmekry," uvádí produkční domu kultury Michaela Horáková.

Michal Pavlíček zdroj foto:Dk

Společně s Michalem Pavlíčkem se publiku představí jedinečné trio tvořící bubeník Michal Daněk (BSP, David Kraus), baskytarista Martin Ivan (Precedens, Kamil Střihavka, Krucipüsk) a klávesista Michal Nejtek (AGON Orchestra, David Koller Band).

Legendární rockový kytarista Michal Pavlíček složil celou řadu melodicky působivých balad, rockových opusů, dále symfonickou a scénickou hudbu se zcela původním rukopisem k řadě televizních inscenací, celovečerních filmů, seriálů, divadelních představení a muzikálů. Právem je pokládán za výraznou osobnost české i zahraniční hudební scény. Širší veřejnosti je známý především svým působením v Pražském výběru či ve skupině Stromboli, kde představil i svou snivější tvář. Jeho neskonalý talent navíc podtrhuje i řada vítězství a ocenění v odborných anketách. Je totiž nejen držitelem ceny Anděl, ale také získal několik nominací na cenu Grammy.

Koncert Michala Pavlíčka a Tria se koná v pondělí 20. září od devatenácti hodin ve velkém sále Domu kultury Šumperk. Vstupné v předprodeji je 350 korun, v den akce poskočí na 400 korun.

AKTUALIZOVÁNO 16. září: Koncert Michala Pavlíčka s triem se z důvodu podstoupení menšího operativního zákroku levé ruky, který si vyžaduje rekonvalescenci, přesouvá z 20. září na příští rok. "Milí přátelé, bohužel jsem musel zrušit z důvodu pooperační léčby zánětu šlach několik koncertů. Věřím, že léčba proběhne úspěšně a že vám to brzy vynahradím. Díky za trpělivost a těším se, že se brzy uvidíme," Michal Pavlíček.

DK Šumperk dostal příležitost připojit se k narozeninovému turné, které se uskuteční během února. „Nový termín pro šumperský koncert je čtvrtek 17. února. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti,“ uvedla produkční Michaela Horáková.

Autor: red., M. Horáková - DK, zdroj foto: Dk

Fotogalerie

Michal Pavlíček              zdroj foto:Dk

Další články z rubriky

Kreativce z Jesenicka a Šumperska

Kreativce z Jesenicka a Šumperska

Najdete v novém katalogu UP

JÍDLO NA ULICI – 5. zábřežský food festival!

JÍDLO NA ULICI – 5. zábřežský food festival!

Láka na jídlo z ulic celého světa a chutí všech kontinentů

Exkluzivní Fotogalerie

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

ŠumpeRun 2021 III

ŠumpeRun 2021 III

Fotek: 77
Přidáno: 12.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.