Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Michal Pavlíček zahraje v Šumperku

15. července 2021 - 06:33

Zpět na seznam článků

Držitel ceny Anděl

Michal Pavlíček zahraje v Šumperku

pozvánka - Michal Pavlíček zdroj: DK

Dům kultury Šumperk chystá na srpen další sérii venkovních koncertů v Pavlínině dvoře.

Na čtvrtek 5. srpna přijal pozvání do Šumperka držitel ceny Anděl za celoživotní tvorbu Michal Pavlíček. „Během hvězdného rockového večera uslyšíte v podání prvotřídního instrumentálního seskupení pestrý repertoár pocházející z Pavlíčkovy dílny doplněný o novinky z posledního alba Pošli to tam. Jde o skladby rychlé a dynamické, přemýšlivé a tajemné, odlehčené i provokativní. Vystoupení pod širým nebem bude lahůdkou pro opravdové hudební gurmány," uvádí produkční domu kultury Michaela Horáková.

Společně s Michalem Pavlíčkem se publiku představí jedinečné trio tvořící bubeník Michal Daněk (Kreyson), baskytarista Martin Ivan (Precedens, Kamil Střihavka, Krucipüsk) a klávesista Michal Nejtek (AGON Orchestra, David Koller Band).

Legendární rockový kytarista Michal Pavlíček složil celou řadu melodicky působivých balad, rockových opusů, dále symfonickou a scénickou hudbu se zcela původním rukopisem. Díky tomu je vyhledávaným producentem i mentorem pro mladé hudebníky. Jeho neskonalý talent navíc podtrhuje i řada vítězství a ocenění v odborných anketách. Je totiž nejen držitelem ceny Anděl, ale také získal několik nominací na cenu Grammy.

Právem je pokládán za výraznou osobnost české i zahraniční hudební scény. Zkomponoval hudbu také k řadě televizních inscenací, celovečerních filmů, seriálů, divadelních představení a muzikálů. Širší veřejnosti je známý především svým působením v Pražském výběru či ve skupině Stromboli, kde představil i svou snivější tvář.

Koncert Michala Pavlíčka a Tria se koná ve čtvrtek 5. srpna od sedmi večer v areálu šumperského Pavlínina dvora. Vstupné v předprodeji je 350 korun, v den akce poskočí na 400 korun.

Autor: red., M. Horáková - DK

Fotogalerie

pozvánka - Michal Pavlíček            zdroj: DK

Další články z rubriky

Roztančené kotlíky v Šumperku

Roztančené kotlíky v Šumperku

Okoření folklorní slavnost

Notování Zábřehem

Notování Zábřehem

Ulicemi opět zazní nejznámější melodie z filmů

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.