Sobota 18. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Úspěšní sportovci okresu Šumperk

18.09.2021 - Úspěšní sportovci okresu Šumperk - Převzali ocenění...

Počasí

18.09.2021 - Sobota

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

19.09.2021 - Neděle

Teplota: 15 / 7 - Oblačno

Michal Šafář povede Fakultu tělesné kultury UP

10. září 2021 - 13:08

Zpět na seznam článků

Do roku 2026

Michal Šafář povede Fakultu tělesné kultury UP

Michal Šafář povede Fakultu tělesné kultury UP - foto z volby zdroj: upol - Martin Višňa

Fakultu tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci (FTK UP) povede i v následujících čtyřech letech sportovní psycholog Michal Šafář. Současný děkan byl ve volbě jediným kandidátem, nadpoloviční většinu hlasů potřebnou ke zvolení obdržel od členů Akademického senátu FTK UP hned v prvním kole.

Senátoři potvrdili současného děkana pro druhé funkční období, které potrvá od 9. února 2022 do 8. února 2026, jednomyslně patnácti hlasy. „Velmi si vážím důvěry, kterou senát do mě už v tom předchozím období i nyní vložil. Musím říci, že když jsem si to porovnával, tak byť možná byla ta první volba vypjatější, nebyl jsem tak nervózní. Ale dnes to na mě padlo intenzivně. Jistým způsobem jde totiž o vysvědčení vedení fakulty za práci v tom uplynulém období, a i když jsem už při prezentaci vizí říkal, že jsme v poločase, bral jsem volbu s velkou pokorou. Ve sportu už jsem totiž zažil poločasy, kdy se vyhrávalo 15:0, ale pak zápas skončil debaklem. Navíc jsem vnitřně rozzlobený na to, že nám pandemie vzala přes rok standardního fungování, a jakožto pesimista si myslím, že ještě minimálně půlrok vezme. Pevně ale věřím, že i ve spolupráci s vámi to dobojujeme do normálních časů a bude to zápas úspěšný,“ řekl po svém opětovném zvolení Michal Šafář.

děkan Michal Šafář zdroj foto: upol

Již při předvolební prezentaci vize budoucnosti fakulty přitom uvedl, že chce být především dobrý děkan. V následujících letech chce se svým proděkanským týmem pokračovat v započaté práci tak, aby na konci druhého funkčního období předával svému nástupci fakultu, která má úspěšné a hrdé studenty a absolventy, která je nositelkou poznání v kinantropologii (vědě o lidském pohybu) a která je centrem sportu nejen na UP, ale v celém regionu. Fakulta má stát na hodnotách a principech, jakými jsou svoboda, tolerance, odpovědnost, kontinuita, (r)evoluce a transparentnost.

Děkanem FTK UP je Michal Šafář od roku 2018, kdy se stal nástupcem Zbyňka Svozila. Je absolventem oboru Tělesná výchova – pedagogika na FTK UP a oboru Psychologie na Filozofické fakultě UP, doktorské studium se zaměřením na psychologii sportu absolvoval na FTK UP. Od roku 2001 působil na fakultě jako odborný asistent, později vedl katedru společenských věd v kinantropologii a byl také předsedou Akademického senátu FTK UP. Jako sportovní psycholog stál po boku například tenistce Petře Kvitové, ale i řadě dalších sportovních reprezentantů. Je předsedou Asociace psychologů sportu v ČR

Autor: red., E. Havrlant

Fotogalerie

Michal Šafář povede Fakultu tělesné kultury UP - foto z volby      zdroj: upol - Martin Višňa

Další články z rubriky

MZ opět rozšířilo území červené zóny lesů

MZ opět rozšířilo území červené zóny lesů

Pro majitele to znamená lepší podmínky při zvládání kůrovcové kalamity

Zpracování nového Strategického plánu rozvoje Šumperka pokračuje

Zpracování nového Strategického plánu rozvoje Šumperka pokračuje

Má stanovit budoucnost města alespoň v horizontu dalších deseti let

Exkluzivní Fotogalerie

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

ŠumpeRun 2021 III

ŠumpeRun 2021 III

Fotek: 77
Přidáno: 12.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.