Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 01. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V Olomouci vznikl nový materiál (nejen) pro nanoroušky

01.03.2021 - V Olomouci vznikl nový materiál (nejen) pro nanoroušky -...

Počasí

01.03.2021 - Pondělí

Teplota: 7 / -1 - SkoroJasno

02.03.2021 - Úterý

Teplota: 9 / 0 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Migrace osob v kraji

19. února 2021 - 12:34

Zpět na seznam článků

Policejní kontroly se zaměřily na cizince

Migrace osob v kraji

DBA Olomoucký kraj zdroj foto: PČR

Na dálničním oddělení Kocourovec, proběhla ve čtvrtek 18. února, dopravní akce zaměřená mimo běžnou kontrolu i na migraci osob.

Policisté silničního dohledu a dálničního oddělení Kocourovec společně s kolegy z cizinecké policie a policisty se služebními psy se zaměřili na kontrolu vozidel nad 3,5 tuny. Do spolupráce se zapojila i hlídky Celního úřadu Olomouc.

DBA Olomoucký kraj zdroj foto: PČR

Mobilní hlídky vytipovaná vozidla stahovaly na dvě stanoviště u dálničního oddělení. „Zde proběhla kontrola dokladů řidiče, vozidla, přepravovaného nákladu a dodržování dopravních předpisů. Kolegové z cizinecké policie se zaměřili na platnost a pravost dokladů cizinců, na dodržování pobytového režimu, kontrolu vstupu a pobytu cizinců na území ČR. Při kontrolách byl použit detektor tlukotu srdce, který signalizuje v uzavřených prostorách živé osoby, popřípadě převážená zvířata,“ uvedla vrchní komisařka Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje Marta Vlachová.

DBA Olomoucký kraj zdroj foto: PČR

Během dne se do kontrol zapojilo i sedm policejních psů. „Kolegové měli sebou tři psy na vyhledávání omamných a psychotropních látek, jednu specialistku na vyhledávání palných zbraní a jejich komponentů, dva specialisty na výbušniny a jednoho psa na běžnou policejní činnost, to znamená například na zadržení nebo hlídání zajištěné osoby,“ přiblížila Marta Vlachová.

DBA Olomoucký kraj zdroj foto: PČR

DBA Olomoucký kraj zdroj foto: PČR

Během akce policisté zkontrolovali třicet čtyři vozidel, z toho třicet zahraničních. „Vyřešili čtyři přestupky, nevyhovující technický stav, telefonování za jízdy a porušení povinné doby přestávek, celkem uložili pokutu v celkové výši 2,7 tisíc korun, dále uložili dvě kauce v celkové výši 10 tisíc korun,“ upřesnila vrchní komisařka.

Autor: red., pis. M. Vlachová - zdroj foto: PČR

Fotogalerie

DBA Olomoucký kraj             zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.