Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 20. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové – lázních

19.03.2019 - Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové –...

Počasí

Jasno

20.03.2019 - Středa

Teplota: 8 / 0 - Jasno

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Milan Vaněk ze Šumperska je zatím na čele divize Junior Buggy

14. května 2015 - 11:14

Zpět na seznam článků

Autokrosový jezdec má před sebou důležitý závod na Slovensku

Milan Vaněk ze Šumperska je zatím na čele divize Junior Buggy

Milan Vaněk ze Šumperska je zatím na čele divize Junior Buggy zdroj foto: archiv

Mezi divácky velmi atraktivní sporty patří autokros, který za necelé dva roky oslaví svoji sedmdesátiletou historii v České republice. V současné době se jezdí na sedmi tratích (Nová Paka, Poříčí nad Sázavou, Přerov, Humpolec, Dolní Bousov, Přibice a Sedlčany) a racer bugy se jezdí v Dobřanech v Orlických horách.

Mezi jezdce, kteří usedají do rychlých závodních strojů, patří i šumperský Milan Vaněk. Jezdí od svých 4,5 let, kdy se poprvé účastnil závodů MČR ve své věkové kategorii.

Milan Vaněk zdroj foto: archiv M. Vaněk

Mezi jezdci divize junior buggy se poprvé objevil v roce 2012 v Humpolci. „Třída junior buggy se jezdí v obsah do 600cm3 s motorem Yamaha o síle 140k, kdy samotný motor ladí francouzská firma. Vozy staví a připravuje firma Alfa racink Ládi Hanáka z Přerova. Tyto speciály jsou považovány za top v současném autokrosovém sportu,“ vysvětluje otec závodníka Milan Vaněk st.  Seelov 2015 zdroj foto: archiv M.Vaněk

Za svou závodní činnost dosáhl četných úspěchů a od adrenalinového sportu ho neodradilo ani vážné zranění krční páteře, které utrpěl v loňském roce, když před tím vyhrál první čtyři závody sezóny. Po uzdravení se Milan vrátil na poslední sedmý závod v Sedlčanech, kde ještě nakonec bojoval i o mistra ČR, ale ve finále z prvního místa, díky technické závadě (shořela spojka) nedojel a tak nakonec skončil celkově na výborném 3. místě.

V letošním roce se jezdci daří skvěle. Zatímco loni pro Milana Vaňka skončilo humpolecké působení předčasně požárem jeho buggyny, letos si spravil chuť a po boji s Timofeyem Ovcharovem vystoupal na stupínek nejvyšší.

Humpolec - výsledky

Zlato si přivezl autokrosař Vaněk i z Mistrovství Evropy, které se uskutečnilo 10. května v německém Seelově.

Seelov - výsledky

O nadcházejícím víkendu čeká Milana důležitý závod ve slovenském Velkém Uherci, který se započítává do Mezinárodního mistrovství České republiky. Podle průběžných výsledků je Vaněk zatím na čele junior buggy, tak mu budeme přát hodně sportovních úspěchů.

pozvánka - Velké Uherce

Autor: sol.

Fotogalerie

Milan Vaněk ze Šumperska je zatím na čele divize Junior Buggy   zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.