Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal policejní hlídku

02.06.2020 - Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 20 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Milionová škoda zůstala po požáru v Litovli

07. listopadu 2019 - 08:28

Zpět na seznam článků

Oheň zachvátil skladovací haly průmyslového objektu

Milionová škoda zůstala po požáru v Litovli

Litovel - likvidace požáru zdroj foto: HZS OLK

Postupnou pomoc čtyř jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů si v nočních hodinách středy 6. listopadu vyžádal požár plastového přístřešku větších rozměrů – skladovací haly na ulici Palackého v Litovli. „Oznámení o zahoření několika palet s kartonem převzalo centrum tísňového volání linky 112 krátce před půl desátou večer,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Operační středisko k likvidaci ihned vyslalo jednotky profesionálních stanic Litovel a Uničov za pomoci dobrovolných hasičů Senice na Hané a Tři Dvory. 

Hasičům se v krátkosti podařilo nebezpečnému počínání plamenů a výraznému rozšíření požáru zabránit. „Okolní objekty byly včas protipožárně zajištěny,“ informoval mluvčí Hošák.

Litovel - likvidace požáru zdroj foto: HZS OLK

V navazujícím čase za využití transportní mobilní techniky dohašovaly jednotky prohořelé palety již mimo objekt na bezpečném volném prostranství. Postupně tak dohasily menší ohniska a doutnající místa bez plamenného hoření. „Jeden z pracovníků ostrahy se v počátečních minutách nadýchal nebezpečných zplodin hoření, skončil v péči posádky zdravotníků ZZS Olomouckého kraje,“ uvedl Zdeněk Hošák.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je v šetření. Případem se zabývají vyšetřovatelé. „Škoda je v tuto chvíli odhadována na předběžně jeden milion korun, nicméně v průběhu šetření bude objektivizována,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Irena Urbánková, která upřesnila: „Právní kvalifikace zatím nebyla stanovena, ta se bude odvíjet na základě provedeného šetření.“

Autor: red., Z. Hošák, zdroj foto: HZS OLK, pis

Fotogalerie

Litovel - likvidace požáru             zdroj foto: HZS OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.