Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 22. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Medailová sklizeň hasiče Olomouckého kraje v Číně

22.08.2019 - Medailová sklizeň hasiče Olomouckého kraje v Číně -...

Počasí

22.08.2019 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 12 - Oblačno

23.08.2019 - Pátek

Teplota: 26 / 13 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Milovníci kávy si užívají svůj první festival

20. května 2015 - 22:00

Zpět na seznam článků

Šumperk je provoněný lahodným černým mokem

Milovníci kávy si užívají svůj první festival

pozvánka zdroj: J.G.

Týdenní festival kávy odstartoval v pondělí 18. května ve 13 hodin v Kavalerii průchodu obchodního domu Jednota vernisáží výstavy autorských plakátů a kreseb Dalibora (Maxe) Krcha z Brna. O zvukovou kulisu se přitom v duchu jamajských a latinsko-amerických rytmů postarala zlínská dýdžejka Moravanka a domácí DJ Makovec.

Během akce nabízí vybrané šumperské kavárny vždy nějaký „extra bonus“, například představí nový produkt, nabídnou slevovou akci či ochutnávky. „Celá akce je pořádána mladými lidmi z řad účinkujících i pouhých nadšenců, kteří milují kávu,“ uvedl jeden z organizátorů Jiří Giesel.

pozvánka

V „kavárnu“ se ve čtvrtek 21. května promění zahrada Městské knihovny v ulici 17. listopadu. Kávový „dýchánek“ bude probíhat od 14 do 18 hodin. „Jeho součástí bude soutěž O nejlepší bábovku ke kávě. Tu mohou lidé donášet od 14 do 15.30 hodin, vyhodnocení je pak naplánováno na čtvrtou odpolední,“ zve Jiří Giesel.

Ještě před tím, v 15.30 hodin, vyhlásí knihovnice vítěze výtvarné soutěže pro děti nazvané „Světem s bílou holí aneb jak nevidomí poznávají svět“ a malou výstavu došlých prací v prostorách půjčovny pro mládež zahájí. Po celé odpoledne si budou moci zájemci prohlédnout rovněž výstavu fotografií Elišky Maradové z jejího dvouletého pracovního působení v Burundi, hornaté země v srdci Afriky, místa, kde zraje jedna z nejlepších káv světa. Kávové odpoledne v zahradě zpestří hudební vystoupení místních skupin a souborů. 

Hlavní festivalový den se odehraje v sobotu 23. května v budově šumperského divadla. Od deváté dopolední do sedmé podvečerní je na programu prodejní prezentace aktuálních, nejen kávových trendů a bohatý program. Představí se zde nejznámější české pražírny a také pekárny a cukrárny. Chybět nebude ani degustace kávy, tzv. cupping, a přednášky a workshopy o kávě. „Celou akci doplní promítání filmů s kávovou tematikou, koncerty, improvizované divadlo, odpočinková Chill-out zóna na střeše a mnohé další,“ vypočítává Giesl a zdůrazňuje, že vstup na všechny akce festivalu je zdarma.

Autor: red., J. Giesel

Fotogalerie

pozvánka         zdroj: J.G.
pozvánka         zdroj: J.G.

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

MFF Šumperk - sobota 17. srpna dopolede

MFF Šumperk - sobota 17. srpna dopolede

Fotek: 70
Přidáno: 18.08.2019

MMF pátek - 16. srpna večer

MMF pátek - 16. srpna večer

Fotek: 99
Přidáno: 17.08.2019

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

Fotek: 40
Přidáno: 16.08.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.