Pátek 03. února 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Charitativní zápas v rámci Memoriálu Marka Tisoně

03.02.2023 - Charitativní zápas v rámci Memoriálu Marka Tisoně -...

Počasí

03.02.2023 - Pátek

Teplota: 3 / -1 - Sníh

04.02.2023 - Sobota

Teplota: 3 / -2 - Sníh

Miminka a maminky jsou v šumperské porodnici ve větším bezpečí

30. listopadu 2016 - 21:56

Zpět na seznam článků

Nově je chrání také speciální nátěr s částicemi titanu a stříbra

Miminka a maminky jsou v šumperské porodnici ve větším bezpečí

Šumperská porodnice - aplikace speciálního roztoku zdroj foto: NŠ

Místo hadru a kbelíku speciální nanotechnologický nástřik. V šumperské porodnici nově chrání maminky, novorozence i tamní personál před bakteriemi speciální roztok s miniaturními částečkami titanu a stříbra.

Šumperská porodnice - aplikace speciálního roztoku zdroj foto: NŠ

Porodnice je prvním oddělením, na kterém nemocnice novinku nanotechnologického nástřiku zkouší. „Jde o speciální nátěr, který vytváří vysoce oxidační vrstvu. Ta účinně likviduje veškeré organismy a čistí vzduch od škodlivých látek,“ vysvětluje správce nemocnice Martin Pelnář, proč se nemocnice rozhodla pro tuto novinku s tím, že maminky i novorozenci teď rozhodně budou ve větším bezpečí před zrádnými infekcemi.

Nemocnice si nechala nastříkat speciálním roztokem celý porodní sál číslo dvě. Do prvního sálu nemocnice brzy plánuje pořídit porodní vanu. Po její instalaci bude nanesen speciální nátěr s částicemi titanu a stříbra i tam.

Šumperská porodnice - aplikace speciálního roztoku zdroj foto: NŠ

Šumperská porodnice - aplikace speciálního roztoku zdroj foto: NŠ

Nanotechnologický antibakteriální nátěr likviduje viry i bakterie, samočistí povrch a zároveň čistí vzduch od nebezpečných látek a zápachu. „Antibakteriální nástřik chrání pacienty i personál, zvyšuje čistotu nemocničního prostředí, snižuje riziko infekcí a odstraňuje výpary z desinfekcí a dalších případných látek,“ dodává Martin Pelnář s tím, že novinka přišla nemocnici téměř na třináct tisíc korun. 

Vedení nemocnice přitom věří, že se jí nyní podaří v porodnici ještě víc snížit riziko infekcí, přestože už nyní používá dezinfekční přípravky a pravidelně stěny porodnice vždy důkladně vymaluje.

Šumperská porodnice - po aplikaci speciálního roztoku zdroj foto: NŠ

A jak nanočástice v místnostech vzduch vlastně čistí? Speciální nástřik obsahuje vysokou oxidační vrstvu. „Celý proces pak nastartuje působení světla. Stačí běžné denní, v zimním období či v prostorách, kde není dostatek světla, se přisvětluje zářivkami se světlem o určité vlnové délce. Působením světla dochází k takzvané oxidaci, která všechny organismy jako jsou bakterie a viry rozloží na molekuly vody,“ upřesňuje tisková mluvčí Nemocnice Šumperk Hana Szotkowská, která dodává: „Do naší porodnice přijíždí nejčastěji budoucí maminky z šumperského, zábřežského a částečně také z ústeckoorlického regionu. Oddělení disponuje dvaadvaceti lůžky a čtyřmi nadstandardními pokoji.“

Šumperská porodnice foto: sumpersko.net

Porodnice umožňuje nepřetržitý kontakt matky s dítětem, podporuje poporodní bonding a mimo jiné nabízí možnost sestavení porodního plánu. Oddělení nabízí také cvičení a plavání pro budoucí maminky a také speciální přednášky pro nastávající rodiče.

Šumperská porodnice foto: sumpersko.net

Nemocnice je zároveň nositelem prestižního titulu Baby Friendly Hospital. „V prosinci budeme na porodním sále instalovat  vanu, která bude sloužit pro uvolnění, relaxaci a jako prostředek úlevy nastávající maminky při porodu,“ upřesnila mluvčí Szotkowská.

Autor: red., H.Szotkowská

Fotogalerie

Šumperská porodnice - aplikace speciálního roztoku       zdroj foto: NŠ

Další články z rubriky

AFO se jako ozvěna po roce vrátí zpět do Olomouce

AFO se jako ozvěna po roce vrátí zpět do Olomouce

Originální vizuál filmového festivalu propojuje umění s vědou

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.