Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. září 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jazz bude znít Zábřehem

20.09.2019 - Jazz bude znít Zábřehem - Laura a její tygři, Felix...

Počasí

20.09.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 4 - Oblačno

21.09.2019 - Sobota

Teplota: 16 / 6 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Mimořádné bezpečnostní opatření v Olomouci!

03. června 2019 - 17:17

Zpět na seznam článků

Anonymnímu oznámení o uložení bomby v základní škole

Mimořádné bezpečnostní opatření v Olomouci!

Mimořádné bezpečnostní opatření v Olomouci zdroj foto: PČR

V pondělí 3. června v ranních hodinách přijala Policie ČR, prostřednictvím Městské policie Olomouc oznámení o tom, že je kontaktovala prostřednictvím emailu neznámá osoba s tím, že dnešního dne v odpoledních hodinách, by mělo dojít k výbuchu bomby v základní škole na ulici 8. května v Olomouci.

Olomouc - mimořádné bezpečnostní opatření zdroj foto: PČR

Policisté ihned přijali potřebná opatření. „V průběhu dopoledne proběhla evakuace dětí a zaměstnanců školy. Bylo evakuováno celkem tři sta tři dětí mateřské základní a mateřské školy a třiadvacet zaměstnanců. Na místo byl přivolán policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání nástražně výbušných systémů, který provedl prohlídku budovy,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Irena Urbánková.

Olomouc - akce oznámením o uložení bomby na vrchním soudě v Olomouci), na níž je zachycen policejní pes Aldo, který se účastnil nejen dnešního opatření, ale i zmiňovaného opatření v souvislosti s anonymním oznámením o uložení bomby na vrchním soudě v Olomouci zdroj foto: PČR

Do opatření tak byli nasazeni policisté pořádkové policie, policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání nástražně výbušných systémů, policisté dopravního inspektorátu a také strážníci Městské policie Olomouc. „V průběhu prohlídky budovy byla doprava v místě zastavena, a to jak pro městskou hromadnou dopravu, osobní vozidla, tak i pro pěší,“ informovala mluvčí.

Olomouc - mimořádné bezpečnostní opatření zdroj foto: PČR

Provedenou prohlídkou nebyl žádný nástražně výbušný systém nalezen. Krátce před čtrnáctou hodinou bylo opatření ukončeno a provoz byl zcela obnoven. 

Policisté na případu pracují a po neznámém pisateli pátrají. „Budou zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy,“ upřesnila Irena Urbánková.

Autor: red., pis., zdroj foto: PČR

Fotogalerie

Mimořádné bezpečnostní opatření v Olomouci       zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.