fitnesskotelna
Zde je místo pro Vaši reklamu
zima
Středa 19. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů pro podporu zdraví

18.02.2020 - Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů...

Počasí

19.02.2020 - Středa

Teplota: 7 / 1 - prehanky-Sníh

20.02.2020 - Čtvrtek

Teplota: 6 / 1 - Oblačno

loutka dva

Mimořádné jednání zábřežských zastupitelů na konci srpna

23. srpna 2019 - 14:59

Zpět na seznam článků

Svébohov a Václavov se dočkají kanalizace

Mimořádné jednání zábřežských zastupitelů na konci srpna

Zábřeh zdroj foto: archiv

Budování kanalizace ve Svébohově a Václavově, čistírny odpadních vod ve Václavově a vodovodu ve Václavově je před zahájením. K započetí prací na projektech, které již mají přislíbené dotační prostředky, schází poslední úkony.

Právě odsouhlasení podílu města Zábřeha na financování investic ve Václavově je důvodem mimořádného jednání zastupitelstva města ve středu 28. srpna. „Pro město Zábřeh je odkanalizování Václavova a zavedení vodovodu jednou z priorit, o těchto investicích se hovoří desítky let. Finanční spoluúčast města ve výši 40 mil. Kč plánujeme rozložit do dvou let, následující roky nás čekají opravy povrchů,“ sdělil starosta Zábřeha a člen představenstva společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk František John.

ZM Zábřeh - program zdroj: muz

Celý projekt se skládá z několika částí, které jsou vzájemně podmíněny, a podmiňuje je i poskytovatel dotací. O provázanosti svědčí například skutečnost, že čistírna odpadních vod ve Václavově bude sloužit ze dvou třetin pro obyvatele Svébohova.

Na jednání zastupitelstva Zábřeha bude hlavním bodem odsouhlasení podílu města ve výši cca 40 milionů korun, který město poskytne společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk. Ta je jako společnost, ve které má Zábřeh majetkový podíl, hlavním nositelem projektu v místní části Václavov.

V případě Svébohova buduje kanalizaci obec. „Investice v obci Svébohov jsou v souhrnné výši 57 milionů korun, dotace 27 milionů korun. Ve Svébohově o prázdninách proběhlo zasedání zastupitelstva, které odsouhlasilo podmínky pro napojení obce na čistírnu odpadních vod ve Václavově. Máme vysoutěženého zhotovitele stavby, který je po odsouhlasení václavovské části ze strany poskytovatele dotace připraven zahájit práce,“ uvedla Martina Šťastná, starostka obce Svébohov.

Pokud zastupitelstvo Zábřeha projekt a finanční spoluúčast města odsouhlasí, bude již na společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk učinit poslední rozhodnutí a získat rozhodnutí o přidělení dotací ze strany Státního fondu životního prostředí. Následně mohou být zahájeny stavební práce, které potrvají od letošního podzimu do příštího roku. V následujícím roce plánuje město Zábřeh provést celkovou rekonstrukci povrchů.

Autor: red., L. Mahdalová

Fotogalerie

Zábřeh                   zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Pachatel loupežného přepadení v Jeseníku dopaden

Pachatel loupežného přepadení v Jeseníku dopaden

Kriminalisté ho vypátrali během krátké doby

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.