Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Desetimilionová sankce hrozí některým zaměstnavatelům na Zábřežsku a Litovelsku

19.04.2018 - Desetimilionová sankce hrozí některým zaměstnavatelům...

Počasí

polojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 24 / 11 - PoloJasno

oblacno

21.04.2018 - Sobota

Teplota: 22 / 11 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Mimořádné spoje usnadní cestu do Ostravy

13. září 2017 - 12:53

Zpět na seznam článků

Na největší středoevropskou bezpečnostní show

Mimořádné spoje usnadní cestu do Ostravy

ilustrační snímek zdroj foto: ČD

České dráhy, jako oficiální dopravce Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil AČR, i letos usnadní lidem cestu na největší středoevropskou bezpečnostní show, která se tentokrát koná od 16. do 17. září v prostorách Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Více o akci ZDE

Národní dopravce vypraví speciální dálkové vlaky z Prahy, Brna a Olomouce až do Mošnova – například i soupravu railjet. V železniční stanici Studénka mimořádně zastaví široká škála spojů, včetně vlaků SC Pendolino, které jí běžně projíždí. „Regionální vlaky pak budou posíleny tak, že letiště obslouží v hlavních časech dokonce každou půlhodinu,“ uvedla tisková mluvčí Monika Bezuchová.

mimořádný expres zdroj: ČD

Nedávno zprovozněná železniční stanice Mošnov, Ostrava Airport, představuje pohodlný způsob, jak se do dějiště show bez komplikací s parkováním dopravit. Návštěvníci sem mohou zamířit pomocí běžných, ale i speciálních spojů označených jako vlaky „Dny NATO“. Z Prahy je takto vypravována souprava railjet, která je však povinně místenková.

souprava railjet zdroj foto: ČD

Posílení se ve dnech konání akce dočká i osobní doprava. „Vypraveny budou zvláštní osobní vlaky, takže s prokladem pravidelných spojů budou jezdit ve špičkách zhruba každých třicet minut. Na spojích budou jezdit dvě jednotky CityElefant, kapacita této zdvojené soupravy je cca 600 míst k sezení,“ upřesnila mluvčí, která doplnila: „Upozorňujeme, že ze stanice Mošnov, Ostrava Airport následuje ještě tři kilometry dlouhá pěší trasa do areálu konání akce. Doporučujeme na zpáteční spoj vyrazit s dostatečným předstihem.“

orientační mapka

V návaznosti na zastavení vlaků budou směrem k areálu akce pokračovat ze stanice Studénka autobusy společnosti Arriva Morava. Obousměrná autobusová doprava do obce Albrechtičky a zpět bude končit 1,8 km od vstupu do areálu. Kromě autobusové dopravy bude možné ze Studénky využít také turisticky značené trasy vedoucí Chráněnou krajinnou oblastí Poodří, která má 3,5 kilometru.

Autor: red., M. Bezuchová

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: ČD

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.